Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Kolejni uczniowie nauczą się pływać

Sobota, 20 maja 2017, 14:13
Aktualizacja: Niedziela, 21 maja 2017, 14:16
Autor: red
Dobromierz: Kolejni uczniowie nauczą się pływać
Fot. UG Dobromierz
Od kilku lat gmina Dobromierz skutecznie pozyskuje dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na organizację zajęć nauki pływania dla 45 uczniów szkół podstawowych w ramach programu ,,Umiem pływać”.

Cykl zajęć obejmuje 10 wyjazdów, podczas których dzieci spędzają po dwie godziny lekcyjne na basenie. Tegoroczne zajęcia rozpoczęły się we wtorek, 16 maja i potrwają do 12 czerwca. Udział dzieci w projekcie jest bezpłatny. Zajęcia na krytej pływalni ,,Słowianka” w Jaworze odbywają się pod kierunkiem instruktorów pływania.

Głównym celem projektu jest upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez organizację zajęć sportowych dla uczniów, efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie), wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.
- Zajęcia na basenie to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki, wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia – komentuje wójt Jerzy Ulbin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group