Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Kolejny akt wandalizmu

Środa, 17 lipca 2013, 7:44
Autor: red.
Strzegom: Kolejny akt wandalizmu
Fot. UM Strzegom
Akty niszczenia mienia publicznego, czyli naszego – mojego i twojego – to ewidentny przykład na trwonienie gminnych pieniędzy, wydawanych na likwidację szkód, powstałych wskutek chuligańskich wybryków.

Środki finansowe, które można by przeznaczyć na inne pożyteczne dla mieszkańców wydatki, wydaje się na ponowne zakupienie uszkodzonych znaków drogowych, tablic informacyjnych, odrestaurowanie pomalowanych fasad budynków, przystanków autobusowych i wreszcie jak w ostatnim czasie - na ponowne oczyszczenie zdewastowanego pomnika żołnierzy radzieckich przy ul. Kasztelańskiej. Młodzi ludzie podpisują swoje czyny inskrypcjami, sugerującymi celowość ich czynów. Szkodę zlikwidować trzeba, ale czy musiało do tego dojść? A może nie doszłoby do tego, gdyby nasza wrażliwość społeczna była większa. Pewne prawdy są ponadczasowe: -Nie zmienisz historii, zmieniając kolor pomnika. Mów zawsze za siebie, nie za pokolenie. Zawsze będziesz żyć w cieniu czegoś lub kogoś, więc musisz wcześniej to zrozumieć. Cień ma też swoje zalety.

Ale czy tak naprawdę młodzi ludzie znają historię swojego narodu i miasta? Czy życie w blasku ekumenizmu i tolerancji nie uczy nas szacunku i wyrozumiałości dla innych narodowości, które mają takie samo prawo tutaj żyć i pracować ? Czy historia miejsca, w którym dziś jesteśmy nie jest wielokulturowa? Takie i inne pytania możemy sobie stawiać, ale jeżeli dziś nie zrozumiemy tego, że nie jesteśmy pępkiem świata i mamy obowiązek szanować swoje mienie, to jutro będzie już za późno, bo nie będziemy mieli już co niszczyć.

Komu to przeszkadza, że miasto i okoliczne wsie nabierają blasku i funkcjonalności poprzez nowe aranżacje zieleni skwerów, parków, placów zabaw i miejsc użyteczności publicznej. Sami mieszkańcy mówią: -Życie na śmietniku nam nie odpowiada, więc wandalizmowi mówimy - nie! Zatem, komu to przeszkadza?

(Grażyna Kuczer Rzecznik Prasowy UM w Strzegomiu)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group