Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Kolejny chodnik oddany do użytku mieszkańców

Niedziela, 4 czerwca 2017, 9:09
Autor: red
Wierzbna: Kolejny chodnik oddany do użytku mieszkańców
Fot. UM Żarów
Do użytku mieszkańców Wierzbnej oddany został kolejny nowy chodnik.

W ramach inwestycji, tuż przy nowym chodniku, wyodrębnione zostało także miejsce do zatrzymywania się autobusów. Zwiększy to bezpieczeństwo zwłaszcza dzieci, które właśnie w tym miejscu wysiadają ze szkolnego autokaru.

- Jest to już kolejny ciąg pieszy oddany do użytku mieszkańców wsi. Ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych, tuż przy chodniku powstała także nowa zatoczka autobusowa, wyłożona kostką brukową. Cała inwestycja, na tym odcinku drogowym polegała na wykonaniu chodnika z kostki o powierzchni 150 metrów kwadratowych oraz pobocza o powierzchni 90 metrów kwadratowych. W ramach zadania wzmocniona została także skarpa płytami ażurowymi, wyczyszczono istniejący rów oraz wykonano studnię rewizyjną na kanalizacji deszczowej - wyjaśnia Joanna Walichnowska kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Budowa nowa chodnika wraz z wyodrębnionym miejscem do zatrzymywania się autobusów kosztowała dokładnie 54.858,00 złotych i sfinansowana została ze środków własnych budżetu gminy Żarów. Do inwestycji dołożyli się także sami mieszkańcy wsi, przeznaczając na to zadanie 10 tysięcy złotych ze środków funduszu sołeckiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group