Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejny debiutant działa, ostatni czas na zgłoszenia do Debiutu Gospodarczego

Piątek, 26 września 2014, 13:02
Aktualizacja: 13:03
Autor: red.
Świdnica: Kolejny debiutant działa, ostatni czas na zgłoszenia do Debiutu Gospodarczego
Fot. użyczone
Do wtorku, 30 września przyjmowane będą zgłoszenia w ramach konkursu „Debiut gospodarczy”. Konkurs promuje przedsiębiorczość i młodych ludzi z ciekawym pomysłem na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Pula nagród finansowych – 60 tys. zł przeznaczona przez miasto jest wzbogacona o nagrody rzeczowe od sponsorów.

Kolejni laureaci poprzedniej edycji „Debiutu” chwalą się swoimi biznesami. W czwartek, 25 września Macieja Batora, odwiedził prezydent Świdnicy. Maciej Bator prowadzi „Akademię Dobrej Muzyki”.

– Akademia Dobrej Muzyki to połączenie pasji i miłości do muzyki z edukacją. Trzymam kciuki i zachęcam innych pasjonatów do otworzenia swojej pierwszej firmy w Świdnicy. Na zgłoszenia w ramach „Debiutu gospodarczego” czekamy do 30 września – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Uczestnikami konkursu „Debiut Gospodarczy” mogą być osoby, które w dniu przystępowania do konkursu:
• ukończyły 18 lat, a nie przekroczyły 30. roku życia,
• nie pozostają w stosunku pracy, zarówno zarejestrowane, jak i niezarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy,
• po raz pierwszy uruchamiają działalność gospodarczą,
• będą prowadziły działalność gospodarczą na terenie Gminy Miasto Świdnica i będą składać roczne rozliczenie do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Świdnicy, który będzie właściwym organem do spraw rozliczeń w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.

Rekrutację podzielono na dwa etapy:
Etap I – przyjmowanie i weryfikacja zgłoszeń
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie zobowiązane są do złożenia kompletu prawidłowo wypełnionych dokumentów:
• zgłoszenia uczestnictwa w „Programie pod nazwą Debiut Gospodarczy”,
• informacje przedstawiane przy ubieganiu się o pomoc de minimis,
• regulaminu konkursu /każda strona powinna być zaparafowana/.

Dokumenty rekrutacyjne należy składać do 30 września 2014 r. w zamkniętej kopercie za pośrednictwem poczty/kuriera na adres:
Urząd Miejski w Świdnicy
ul. Armii Krajowej 49
58-100 Świdnica
lub dostarczyć osobiście do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego (pok. 1a, parter) od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30 z dopiskiem „Debiut Gospodarczy 2014”.

Etap II – rozmowy rekrutacyjne
Rozmowy rekrutacyjne z uczestnikami konkursu przeprowadzane będą przez doradców zawodowych partnera programu oraz jednego członka Komisji Konkursowej. Rozmowy dotyczyć będą m. in. motywów ubiegania się danej osoby o udział w programie, oceny predyspozycji do prowadzenia działalności gospodarczej, oceny doświadczenia zawodowego, dodatkowych kwalifikacji, oceny pomysłu na biznes np. pod kątem realności i trwałości.

Nagrody:
• ufundowane przez Miasto Świdnica – łączna pula nagród finansowych 60 tys. zł,
• Ufundowane przez DASE S.A.:
o 10 tys. zł netto rabatu na wynajem lokalu potrzebnego do prowadzenia działalności w nieruchomości położonej w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 17. Zwycięzca lub zwycięzcy mogą wynająć lokal z 99-proc. rabatem. Nagroda do wykorzystania w okresie 12 miesięcy od podpisania umowy;
o kampania reklamowa dla zwycięzcy/zwycięzców o łącznej wartości 10 tys. zł netto w mediach należących do DASE S.A.: tygodnik „Świdnica Fakty” i portal swidnicafakty.pl oraz hhzone.pl.
• ufundowane przez Telewizję Sudecką – dla laureatów dwutygodniowa reklama – wartość nagród 6.000 zł,
• ufundowane przez portal Swidnica24.pl – dla trzech laureatów pakiety reklamowe o wartości 1.000 zł każdy do wykorzystania na łamach portalu – wartość nagród 3.000 zł,
• ufundowane przez portal DwieSzpilki.pl – dla laureatów półroczna reklama w serwisie,
• ufundowane przez Kancelarię Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska:
o dla wszystkich uczestników, którzy zakwalifikowali się do II etapu rekrutacji pierwsza bezpłatna porada prawna w siedzibie kancelarii, w ramach której udzielone zostanie kompleksowe doradztwo prawno-podatkowo-księgowe związane z rozpoczęciem prowadzenia działalności. Dodatkowo 10 proc. rabatu na usługi prawne oraz księgowe w przypadku zlecenia konkretnych działań;
o dla laureatów konkursu pierwsza bezpłatna porada prawna w siedzibie Kancelarii, przygotowanie całej dokumentacji związanej z rejestracją działalności, a ponadto bezpłatne doradztwo prawne przez okres 12 miesięcy w wymiarze 3 godzin miesięcznie. Dodatkowo 10 proc. rabatu na usługi księgowe.

Szczegóły dotyczące konkursu i niezbędne dokumenty można znaleźć w zakładce http://um.swidnica.pl/pages/biznes/debiut-gospodarczy.php

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group