Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 882
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Kolejny etap prac drogowych przy ul. Mickiewicza w Żarowie

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 13:23
Autor: red
Żarów: Kolejny etap prac drogowych przy ul. Mickiewicza w Żarowie
Fot. UM Żarów
Trwa remont drogi przy ul. Mickiewicza w Żarowie. Zrealizowany został już kolejny etap prac na tym odcinku drogowym. W pasie drogowym, który zamknięty jest dla ruchu, ułożona została pierwsza warstwa nawierzchni asfaltowej.

To nie oznacza końca inwestycji, bowiem w planach jest jeszcze ułożenie kolejnej warstwy nawierzchni asfaltowej. W ramach zadania powstają także dodatkowe zatoki postojowe, które w znacznym stopniu ułatwią parkowanie i umożliwią przejazd ulicą, bez konieczności omijania zaparkowanych aut. Prace związane z przebudową miejsc postojowych również już się rozpoczęły.

– Przypominamy kierowcom, aby w związku z realizowaną inwestycją zwracali baczną uwagę na znaki drogowe. Przy ul. Mickiewicza w Żarowie wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu i obowiązuje tutaj ruch jednokierunkowy od centrum Żarowa w kierunku Mrowin. Prace realizowane są zgodnie z opracowanym harmonogramem, w sposób jak najmniej uciążliwy dla naszych mieszkańców – mówi Joanna Walichnowska kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Koszt remontu nawierzchni drogowej przy ul. Mickiewicza to kwota 623.599,02 złotych. Inwestycja jest realizowana w ramach dużego projektu unijnego „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych”, którego całkowita wartość wynosi 5.866.510,15 złotych. Kwota przyznanego dofinansowania to 3 867 257,09 złotych.

Droga przy ul. Mickiewicza to ostatnia droga, która modernizowana jest w ramach tego projektu. Łącznie wyremontowanych zostało już 8 dróg gminnych na terenie naszego miasta. Ulica Mickiewicza będzie 9 drogą po kapitalnym remoncie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group