Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejny etap prac na ulicy Waryńskiego

Piątek, 23 listopada 2018, 9:56
Aktualizacja: 9:57
Autor: red
Trwa remont ulicy Waryńskiego. We wtorek, 27 listopada nastąpi kolejny etap prac i zamknięcie jej na wysokości wykonywanych zatok postojowych. Jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, to roboty drogowe potrwają tylko 4 dni. W tym czasie ułożona zostanie masa asfaltowa.

Droga wyłączona zostanie z ruchu, jednak mając na uwadze to, że w tym rejonie miasta jest bardzo mało miejsc postojowych, wykonawca nie będzie wprowadzał zakazu parkowania na pasach postojowych wzdłuż jezdni. To jednak wymagać będzie od kierowców zachowania ostrożności w poruszaniu się po wąskiej jezdni.

Przypomnijmy, że przebudowywany jest odcinek drogi od budynku nr 33 do 45. W ramach zadania zostanie usunięta istniejąca warstwa ścieralna jezdni, rozebrany będzie krawężnik, obrzeża oraz chodnik po stronie skarpy. Roboty budowlane będą obejmować wykonanie nowych przykanalików i studzienek deszczowych w celu odwodnienia jezdni oraz zatoki postojowej. Wykonany zostanie nowy chodnik z kostki betonowej, krawężniki oraz nowa warstwa ścieralna jezdni.

Wykonawcą inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Wartość prac to prawie 460 tys. zł, a termin ich zakończenia planowany jest do końca bieżącego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group