Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejny krok ku nowoczesności świdnickiego „mechanika”

Środa, 18 kwietnia 2018, 15:43
Autor: red
Świdnica: Kolejny krok ku nowoczesności świdnickiego „mechanika”
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Piątek 13 kwietnia 2018 roku okazał się bardzo szczęśliwy dla ŚWIDNICKIEGO „MECHNIKA”. Szkoła pozyskała w tym dniu kolejnego – ważnego i strategicznego partnera wśród lokalnych pracodawców.

Dzięki podjętym wcześniej działaniom i rozmowom oraz realizacji programu „Zostańcie z nami” zainicjowanego przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, promującego lokalnych przedsiębiorców, doszło do uroczystego podpisania LISTU INTENCYJNEGO O WSPÓŁPRACY między ZESPOŁEM SZKÓŁ MECHANICZNYCH W ŚWIDNICY i przedsiębiorstwem ZUPBADURA.

W spotkaniu uczestniczyli:

w imieniu Powiatu Świdnickiego – Starosta Świdnicki Pan Piotr Fedorowicz i Wicestarosta Świdnicki Pan Zygmunt Worsa ,

imieniu Miasta Świdnica – Prezydent Świdnicy Pani Beata Moskal-Słaniewska i Zastępca Prezydenta Pan Szymon Chojnowski,

imieniu firmy ZUPBADURA – Prezes Zarządu Pan Tadeusz Badura i Wiceprezes Zarządu Pani Marta Olejkiewicz,

imieniu Zespołu Szkół Mechanicznych – Dyrektor Pan Krzysztof Anklewicz,

także młodzież świdnickiego „Mechanika” i uczniowie oddziałów gimnazjalnych uczestniczący w programie „Zostańcie z nami”.

List intencyjny jest odpowiedzią na potrzeby szkolnictwa zawodowego i współczesnego rynku pracy. Zainicjował bowiem utworzenie klasy patronackiej w branży mechanicznej: w zawodzie technik mechanik o kwalifikacji „montaż i obsługa maszyn i urządzeń” oraz w zawodzie „mechanik – monter maszyn i urządzeń”. Celem współpracy między ZSM a ZUPBADURA jest wsparcie szkoły w zakresie realizacji kształcenia zawodowego, tj. organizacji zajęć praktycznych i praktyk zawodowych, wymianie doświadczeń między kadrą dydaktyczną i specjalistami firmy, doposażeniu pracowni zawodowych, a także organizacji zajęć specjalistycznych dla uczniów. Dzięki współpracy uczniowie będą mieli dostęp do najnowszych technologii stosowanych w przemyśle, będą mogli poznać nowoczesne procesy produkcyjne, linie technologiczne oraz konstrukcje maszyn i urządzeń. Wartością dodaną dla przedsiębiorstwa ZUPBADURA będzie natomiast dobrze wykształcony, wykwalifikowany i przygotowany do podjęcia pracy w firmie absolwent szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group