Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 628
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Kolejny nowy plac zabaw

Piątek, 4 listopada 2016, 14:50
Aktualizacja: 14:52
Autor: red
Gmina Świdnica: Kolejny nowy plac zabaw
Fot. Gmina Świdnica
Dotacja w wysokości 30 tys. zł., otrzymana w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”, organizowanego przez UMWD pozwoliła spełnić kolejne dziecięce marzenia o przytulnych, kolorowych, placach zabaw w gminie Świdnica.

Projekt pn. "Wykonanie placu zabaw w Witoszowie Dolnym" przewidywał: wykonanie stref bezpieczeństwa o podłożu piaszczystym wraz z obrzeżami elastycznymi, montaż 9 urządzeń, w tym m.in.: huśtawka wagowa, bujak wagowy, huśtawka wahadłowa podwójna, zestaw zabawowy, bujak sprężynowy, karuzela młynek. Pojawiły się także ławeczki, pojemniki na odpady oraz miejsce do parkowania rowerów.
- Plac zabaw to możliwość zabawy wśród rówieśników, na świeżym powietrzu i w przyjaznym otoczeniu. To wyśmienity pomysł na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie i z przyjaciółmi. Wszyscy wiemy, jak ważny w rozwoju dziecka jest ruch, a możliwość zabawy na bezpiecznym i kolorowym placu będzie wydatnie sprzyjać prawidłowemu rozwojowi dzieci – podkreśla Teresa Mazurek.

Place zabaw z wykorzystaniem środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” powstały już w Stachowicach, Mokrzeszowie oraz w Grodziszczu.

Całkowita wartość zadania to kwota 89,97 tys. zł w tym 30 tys. stanowiła dotacja z budżetu samorządu województwa dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group