Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 881
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejny partner

Wtorek, 13 lutego 2024, 9:03
Aktualizacja: 11:04
Autor: red
Świdnica: Kolejny partner
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Kolejny świdnicki zakład przemysłowy partnerem Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy.

12 lutego, w siedzibie firmy Colgate-Palmolive w Świdnicy, podpisano list intencyjny o współpracy pomiędzy świdnickim zakładem a Zespołem Szkół Mechanicznych w Świdnicy.

W świecie edukacji, współpraca pomiędzy biznesem a szkołami jest kluczowym elementem kształcenia przyszłych pokoleń. To partnerstwo nie tylko przyczynia się do lepszego przygotowania uczniów do wymogów rynku pracy, ale także promuje innowacje i rozwój społeczny oraz otwiera nowe możliwości dla młodzieży. Stanowi także znaczący krok w stronę integracji środowiska biznesowego z sektorem edukacyjnym – mówił Leonardo Binda Członek Zarządu Colgate-Palmolive Manufacturing Poland Sp. z o.o.

Jednym z kluczowych aspektów tej inicjatywy jest możliwość bezpośredniego uczestnictwa pracowników Colgate Palmolive w procesie kształcenia uczniów. Dzięki temu młodzi ludzie będą mieli dostęp do praktycznej wiedzy, która jest niezwykle cenna w dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie pracy. Kluczową rolę odegra również wsparcie merytoryczne ze strony doświadczonych pracowników koncernu, co pozwoli młodzieży lepiej zrozumieć realia zawodowe i rozwijać się w wybranych dziedzinach – dodał Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

W ramach umowy przewidziano, między innymi: wsparcie merytoryczne kierunku mechatronicznego, prowadzenie zajęć specjalistycznych dla uczniów klas mechatronicznych, organizację staży i praktyk zawodowych w zawodzie technik mechatronik, możliwość zatrudnienia dla najzdolniejszych absolwentów, wymianę doświadczeń pomiędzy kadrą dydaktyczną szkoły i specjalistami firmy

Podpisanie umowy miało miejsce w obecności Starosty Świdnickiego Piotra Fedorowicza, przedstawicieli koncernu – Leonardo Bindy i Jose Rafaela Hidalgo – Członków Zarządu Colgate-Palmolive Manufacturing Poland Sp. z o.o, oraz Krzysztofa Anklewicza Dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy i Grzegorza Stawarza Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania świdnickiego starostwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group