Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Kolejny raz pozbyli się azbestu

Wtorek, 25 września 2018, 17:45
Autor: red
Gmina Strzegom: Kolejny raz pozbyli się azbestu
Fot. UM Strzegom
W połowie września odebrano na terenie gminy Strzegom azbest z kolejnych posesji, których właściciele zadeklarowali chęć pozbycia się go.

W sumie odebrano ponad 112 ton wyrobów zawierających azbest na łączną kwotę 55.149,99 zł, z czego 46.877,49 zł ma być dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Resztę kwoty dołoży gmina Strzegom.

Azbest na zlecenie gminy Strzegom odebrała firma Środowisko i Innowacje z Warszawy. W ramach zadania firma odebrała elementy pokrycia dachu, oczyściła teren z pyłu azbestowego oraz zapakowała, załadowała i przekazała do unieszkodliwienia wytworzone odpady azbestowe. Za te czynności mieszkańcy gminy nie zapłacili ani złotówki. Jedynym kosztem po stronie właścicieli budynków było wykonanie nowego pokrycia dachu.

Azbest usunięto z sołectw: Bartoszówek, Godzieszówek, Granica, Kostrza, Międzyrzecze, Olszany, Rogoźnica, Stanowice, Stawiska, Strzegom, Żelazów i Żółkiewka.

Zadanie planowane jest do dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. 85% stanowi dotacja, natomiast 15 % dołoży gmina.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group