Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Kolejny rok bogaty w inwestycje

Poniedziałek, 20 lutego 2017, 13:25
Aktualizacja: Wtorek, 21 lutego 2017, 9:28
Autor: red
Marcinowice: Kolejny rok bogaty w inwestycje
Fot. UG Marcinowice
Gościem XXIX Sesji Rady Gminy Marcinowice był Andrzej Bielarczyk – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świdnicy, który przekazał sołtysom i radnym informację dotyczącą prewencyjnych działań związanych z dopilnowaniem hodowców drobiu w zakresie przestrzegania nakazów płynących z Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem grypy ptaków.

W sprawozdaniu z działalności w okresie od ostatniej sesji wójt przekazał informację, iż przygotowywany jest aneks do umowy z Aglomeracją Wałbrzyską na dodatkowe 1 mln 350 tys. zł na budowę przedszkola.
- Łączna kwota dofinansowania na to zadanie wynosić będzie zatem 3 mln zł, a całkowity koszt przedsięwzięcia to 3 mln 700 tys. zł - poinformował wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

Radni podjęli ważną dla mieszkańców uchwałę w sprawie współfinansowania z Powiatem Świdnickim wykonania dokumentacji na przebudowę drogi Zebrzydów-Mysłaków. Dotacja na opracowanie dokumentacji projektowej w kwocie 35 tys. zł stanowi 50% jej wartości.

Jednogłośnie przegłosowano uchwały na budowę chodnika przy drodze powiatowej nr 2898D w Goli Świdnickiej - dotacja w kwocie 19 tys. zł (dokończenie zadania) oraz budowę chodnika przy drodze powiatowej nr 1994D w Białej – dotacja 35 tys. zł (budowa chodnika wraz z zatoką autobusową, nowe zadanie).
- Cieszy nas to, że dzięki dobrej współpracy z Powiatem Świdnickim powstają kolejne ważne inwestycje służące mieszkańcom naszej gminy. Nie zapominamy również o drogach gminnych. Przygotowujemy się do budowy dróg w Śmiałowicach, Klecinie i Strzelcach – zaznaczył wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

Radni jednomyślni byli również przy podjęciu uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Plan wdrożenia reformy edukacji w gminie Marcinowice zakłada płynne przejście z obecnego systemu 6-letnich szkół podstawowych oraz 3-letniego gimnazjum w system 8-letnich szkół podstawowych. W związku z tym plan sieci szkół podstawowych będzie wyglądał następująco:

- Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach staje się z dniem 1 września 2017 r. ośmioletnią szkołą podstawową,

- Zespół Szkół w Marcinowicach, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa w Marcinowicach
i Publiczne Gimnazjum im. K. Przerwy-Tetmajera, staje się z dniem 1 września 2017 r. ośmioletnią szkołą podstawową.

Szkoły będą funkcjonowały na bazie tych samych obiektów, w których aktualnie funkcjonują placówki oświatowe. Zachowane zostaną również bez zmian obwody szkół podstawowych.

Radni zatwierdzili plany pracy Komisji Rewizyjnej; Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Spraw Społecznych; Komisji Budżetu, Finansów, Rozwoju Gminy i Inicjatyw Gospodarczych; Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska na rok 2017.

Na zakończenie sesji dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk zaprosił Rady Sołeckie do zgłaszania chęci uczestniczenia w XIII Tradycjach Stołu Wielkanocnego, które w tym roku odbędą się 9 kwietnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group