Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 881
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Kolejny sprzęt strażacki dla gminnych jednostek OSP

Środa, 25 kwietnia 2018, 17:46
Autor: red
Gmina Świdnica: Kolejny sprzęt strażacki dla gminnych jednostek OSP
Fot. Gmina Świdnica
W ubiegłym roku gmina Świdnica była liderem projektu pożarniczego. Ponad 6,3 mln zł. z przeznaczeniem na zakup 10 nowoczesnych samochodów ratowniczo–gaśniczych oraz 2 hydraulicznych zestawów ratownictwa technicznego trafiło do ochotniczych straży pożarnych, w 11 gminach z 6 powiatów woj. dolnośląskiego.

Wszystko za sprawą projektu partnerskie gmin, dofinansowanego w ramach RPO WD 2014-2020, współfinansowanego ze środków UE, EFRR. W tym roku do 5 ochotniczych straży pożarnych w gminie Świdnica trafi kolejny sprzęt, który pozwoli ratować życie. Tym razem ze środków Funduszu Sprawiedliwości i przy dofinansowaniu na poziomie 99%.

Zakupione zostaną 2 defibrylatory, zestaw ratownictwa medycznego, pilarka ratownicza, rozpieracz kolumnowy oraz spornik progowy. Wniosek gminy Świdnica znalazł się na liście do dofinansowania.

Szacowana wartość sprzętu wyniesie blisko 47,4 tys. zł. Środki własne po stronie samorządu gminy Świdnica to jedynie 1% wartości inwestycji, czyli 474 zł. Pozostałe 99% zostanie objęte dofinansowaniem ze środków Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Programu I, Priorytetu IIIB: Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem - na rok 2018.

Wykaz poszczególnych ochotniczych straży pożarnych.

1. Ochotnicza Straż Pożarna w Bystrzycy Górnej: - zestaw PSP R1.

2. Ochotnicza Straż Pożarna w Burkatowie: - defibrylator, - zestaw klinów.

3. Ochotnicza Straż Pożarna w Grodziszczu: - pilarka ratownicza.

4. Ochotnicza Straż Pożarna w Lutomi: - defibrylator.

5. Ochotnicza Straż Pożarna w Witoszowie: - rozpieracz kolumnowy R422, - spornik progowy LRS-C.

Zestaw ratownictwa medycznego PSP R1 to powszechne wyposażenie jednostek Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych. Świetnie sprawdza się w każdych warunkach. Wyposżony zgodnie z wytycznymi Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. W jego skład wchodzi torba PSP R1 z wyposażeniem, oddzielny pokrowiec z szynami Kramera oraz deska ortopedyczna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group