Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejny złodziej sklepowy zatrzymany

Piątek, 19 maja 2017, 17:24
Aktualizacja: Sobota, 20 maja 2017, 13:27
Autor: red
Świdnica: Kolejny złodziej sklepowy zatrzymany
Fot. KPP Świdnica
Od marca do maja pewien 27–letni świdniczanin kilkukrotnie „odwiedził” ten sam sklep samoobsługowy, za każdym razem dokonując kradzieży alkoholu.

W jednym ze świdnickich supermarketów, pracownicy ochrony ujęli mężczyznę, który usiłował dokonać kradzieży dwóch butelek whisky. Alkohol schował pod kurtkę i próbował opuścić sklep, co jednak zostało mu uniemożliwione. Wezwani na miejsce świdniccy policjanci przejęli zatrzymanego ustalając, iż jest nim 27-letni świdniczanin.

Po obejrzeniu zapisów monitoringu okazało się, że amator cudzej własności nie po raz pierwszy „odwiedził” przedmiotowy sklep. Kamery zarejestrowały go czterokrotnie, począwszy od marca tego roku. Za każdym razem działał w ten sam sposób, tj. butelki z wysokoprocentowymi trunkami chował pod kurtkę i opuszczał supermarket. Zaskoczony 27-latek, przekonany, że odpowie jedynie za wykroczenia, nieco się zdziwił, kiedy dotarło do niego, że czeka go jednak sprawa sądowa za przestępstwo.

Wprawdzie cząstkowe straty nie były wysokie, ale łącznie dokonał kradzieży towaru o wartości ponad 650 złotych. Na zasadach czynu ciągłego czeka go zatem odpowiedzialność nie za wykroczenia, ale znacznie surowsza - za przestępstwo kradzieży, zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group