Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 590
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolektor powstaje, zamknięty odcinek drogi

Wiadomości: Świdnica
Środa, 18 sierpnia 2010, 15:16
Aktualizacja: 15:18
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewiczs
Rozpoczął się kolejny etap budowy kolektora potoku Wapienniczka, który ma zapobiec zalewaniu Osiedla Młodych podczas większych ulew. Budowlańcy teraz prowadzą prace m. in. w rejonie ul. Armii Krajowej – przy skrzyżowaniu z ul. Sybiraków. Odcinek ten do skrzyżowania z ul. Okulickiego został wyłączony z ruchu. Prace potrwają do 10 września.

W kolejnym etapie roboty będą prowadzone na odcinku ul. Armii Krajowej od skrzyżowania z ul. Okulickiego do skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych (10-29 września). W związku z pracami wyznaczono objazd ul. Sybiraków.

- Mimo że budowa kolektora nie została jeszcze zakończona, to część infrastruktury już spełnia swoją rolę – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy świdnickiego magistratu. - Przy okazji opadów tak zwany suchy zbiornik w znacznej części napełnia się wodą. Obecnie połączony jest tylko jeden odpływ z Osiedla Młodych, w którego rejonie realizowane są obecnie prace. Sytuacja zdecydowanie się poprawi, po zakończeniu całego zadania.

Prace przy budowie kolektora Wapienniczki ruszyły z początkiem czerwca 2009 r. i według planu zakończą się na jesieni 2011 r. W ich ramach wybudowany zostanie 1,5-kilometrowy odcinek nowego kolektora deszczowego, który będzie przebiegał od skrzyżowania ul. Zamenhofa/ul. Riedla do skrzyżowania ul. Esperantystów/ul. Sikorskiego. Kolektor przekroczy drogę krajową nr 35 w rejonie stacji paliw Shell. Koniec kolektora zostanie połączony z tzw. suchym zbiornikiem retencyjnym, gdzie będzie zbierała się woda podczas ulewnych deszczy. W ramach prac oczyszczone i udrożnione zostaną rowy dotychczas odprowadzające wodę. Inwestycja będzie kosztowała 9 mln zł choć eksperci wyceniali prace na 20 mln zł. Ten koszt udało się zmniejszyć poprzez wykorzystanie naturalnego zagłębienia terenu w rejonie ul. Sikorskiego, co pozwoliło na wykonanie tańszego zbiornika. Będzie on przejmował wodę podczas opadów deszczu, a po ich ustaniu, woda będzie odpływała. Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoliło na zmniejszenie kosztów zadania o 8 mln. Dodatkowo z bardzo dobrym rezultatem zakończył się przetarg, gdzie wybrano ofertę tańszą o 3 mln zł od konkurencyjnej. Oznacza to, że na tej inwestycji miasto zaoszczędziło prawie 11 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

KOMENTATOR 19-08-2010 8:29
na znaku na Armii Krajowej jest zakaz, ale on nie dotyczy mieszkańców :) czyli ...?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group