Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 869
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolektor powstaje, zamknięty odcinek drogi

Środa, 18 sierpnia 2010, 15:16
Aktualizacja: 15:18
Autor: KO
Świdnica: Kolektor powstaje, zamknięty odcinek drogi
Fot. Wiktor Bąkiewiczs
Rozpoczął się kolejny etap budowy kolektora potoku Wapienniczka, który ma zapobiec zalewaniu Osiedla Młodych podczas większych ulew. Budowlańcy teraz prowadzą prace m. in. w rejonie ul. Armii Krajowej – przy skrzyżowaniu z ul. Sybiraków. Odcinek ten do skrzyżowania z ul. Okulickiego został wyłączony z ruchu. Prace potrwają do 10 września.

W kolejnym etapie roboty będą prowadzone na odcinku ul. Armii Krajowej od skrzyżowania z ul. Okulickiego do skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych (10-29 września). W związku z pracami wyznaczono objazd ul. Sybiraków.

- Mimo że budowa kolektora nie została jeszcze zakończona, to część infrastruktury już spełnia swoją rolę – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy świdnickiego magistratu. - Przy okazji opadów tak zwany suchy zbiornik w znacznej części napełnia się wodą. Obecnie połączony jest tylko jeden odpływ z Osiedla Młodych, w którego rejonie realizowane są obecnie prace. Sytuacja zdecydowanie się poprawi, po zakończeniu całego zadania.

Prace przy budowie kolektora Wapienniczki ruszyły z początkiem czerwca 2009 r. i według planu zakończą się na jesieni 2011 r. W ich ramach wybudowany zostanie 1,5-kilometrowy odcinek nowego kolektora deszczowego, który będzie przebiegał od skrzyżowania ul. Zamenhofa/ul. Riedla do skrzyżowania ul. Esperantystów/ul. Sikorskiego. Kolektor przekroczy drogę krajową nr 35 w rejonie stacji paliw Shell. Koniec kolektora zostanie połączony z tzw. suchym zbiornikiem retencyjnym, gdzie będzie zbierała się woda podczas ulewnych deszczy. W ramach prac oczyszczone i udrożnione zostaną rowy dotychczas odprowadzające wodę. Inwestycja będzie kosztowała 9 mln zł choć eksperci wyceniali prace na 20 mln zł. Ten koszt udało się zmniejszyć poprzez wykorzystanie naturalnego zagłębienia terenu w rejonie ul. Sikorskiego, co pozwoliło na wykonanie tańszego zbiornika. Będzie on przejmował wodę podczas opadów deszczu, a po ich ustaniu, woda będzie odpływała. Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoliło na zmniejszenie kosztów zadania o 8 mln. Dodatkowo z bardzo dobrym rezultatem zakończył się przetarg, gdzie wybrano ofertę tańszą o 3 mln zł od konkurencyjnej. Oznacza to, że na tej inwestycji miasto zaoszczędziło prawie 11 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group