Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kolektory słoneczne na topie

Wtorek, 2 sierpnia 2011, 15:03
Aktualizacja: 15:06
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Kolektory słoneczne na topie
Fot. UM Świebodzice
Tłumy świebodziczan zjawiły się na spotkaniu w sprawie dotacji na zakup zestawów solarnych. . W gościnnych murach Miejskiego Domu Kultury wszelkie finansowe i techniczne niuanse związane z montażem i eksploatacją kolektorów słonecznych wyjaśniał zebranym Robert Ścigała, pracownik warszawskiego przedsiębiorstwa.

Koszty, jakie musi ponieść beneficjent, w którym momencie wdrażania inwestycji pojawiają się dotacje, a także różnice między różnymi rodzajami kolektorów przedstawił świebodziczanom przedstawiciel firmy Hetman-CB. Robert Ścigała, zapytany o „dodatkowe kruczki”, czyhające na chętnych, do wzięcia udziału w programie, powiedział: - Takim „kruczkiem” jest część dotacji, pochodząca od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wynosząca 45% wartości brutto inwestycji. Jest ona traktowana jako darowizna od Państwa i trzeba od niej zapłacić podatek- wyjaśniał.

Zebrani interesowali się także wytrzymałością zestawów solarnych, ich serwisem oraz ewentualnym czasem, w którym inwestycja zwróci się beneficjentowi. Zdecydowana większość zgromadzonych na sali świebodziczan wyraziła zainteresowanie dalszym kontaktem z firmą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group