• Środa, 19 lutego 2020
  • Godz. 5:17
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 713
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kolorowe place zabaw

Wiadomości: Świebodzice
Środa, 3 października 2012, 13:37
Aktualizacja: 13:38
Autor: red.
Fot. użyczone
Powody do radości mają najmłodsi i ich rodzice z okolic ulicy Marii Curie–Skłodowskiej oraz Polnej w Świebodzicach. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z całkowitą modernizacją już istniejącego placu zabaw.

Dzięki dotacji z budżetu miasta Zakład Gospodarki Komunalnej zamontował nowe huśtawki, piaskownicę i zjeżdżalnię. Całość została wysypana piaskiem, teren jest ogrodzony, a sami mieszkańcy bardzo dbają, by na teren placu nie wyprowadzano psów. Modernizacja placu kosztowała 18 tys. zł.

Z kolei za 30 tys. zł powstał nowiutki plac do zabawy dla dzieci przy ul. Polnej. Duża piaskownica, huśtawki, zjeżdżalnia to ulubione miejsce najmłodszych mieszkańców okolicy. Warto tu dodać, że mieszkańcy ul. Polnej w ostatnich kilku latach doczekali się wielu inwestycji – to chociażby budowa nowej nawierzchni, oświetlenia, a teraz placu.

- Kolorowych placów zabaw przybywa, mamy ich w porównaniu z innymi miastami naprawdę sporo i to bardzo cieszy, bo to bezpieczne miejsca, w których bawią się dzieci, a ich rodzice i opiekunowie mogą spokojnie odpocząć na ławkach czy nawet z okna doglądać swoje pociechy – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W powstanie placów na Skłodowskiej-Curie i Polnej zaangażowani byli także radni: Krystian Wołoszyn, Teresa Małecka i Jan Klepiec. Place zabaw są dziś niemal w każdej dzielnicy Świebodzic – przy każdej szkole podstawowej powstały takie miejsca w ramach programu „Radosna szkoła” (przy SP 2, SP 3, SP 4 i ZSI). Kilka lat temu postawiono place zabaw m. in. na ul. Zamkowej (Pełcznica), przy ul. Granicznej (Ciernie) oraz w Śródmieściu – przy ul. Młynarskiej. W zeszłym roku dołączył do nich bardzo ładny obiekt w Parku Miejskim.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~jokeR 3-10-2012 17:19
Ja się grzecznie pytam, gdzie i kiedy były organizowane przetargi na wykonanie tych placów zabaw? I dlaczego urządzenia nie są zabezpieczone metalowymi kotwami w gruncie? Czyżby Świebodzice miały za dużo kasy i chcą co kilka lat wydawać kolejne pieniądze na nowe urządzenia bo te będą do niczego? Tylko pogratulować roztrwaniania pieniędzy podatników!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group