Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 541
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Komisja oszacuje straty w uprawach

Wiadomości: Żarów
Wtorek, 15 września 2015, 10:15
Aktualizacja: 13:39
Autor: opr.red.
Fot. www.um.zarow.pl
Jeszcze do środy, 16 września rolnicy z terenu gminy Żarów mogą składać wnioski w sprawie oszacowania strat w uprawach rolnych. Wojewoda Dolnośląski Zarządzeniem nr 492 powołał w Żarowie Komisję Rolną do szacowania strat w rolnictwie.

- W związku z zagrożeniem suszą wystąpiliśmy z wnioskiem do Wojewody o powołanie komisji do szacowania strat. W komisji pracować będą członkowie Komisji ds. Rolnictwa przewodniczący Waldemar Ganczarek i radny Rady Miejskiej Mieczysław Myrta, pracownik Urzędu Miejskiego w Żarowie i przedstawiciele Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Iwona Polak oraz Izb Rolniczych Agnieszka Mazur. Do chwili obecnej wpłynęło 11 wniosków. Z informacji przekazanych od rolników wiadomo, że uprawami najbardziej poszkodowanymi przez suszę jest kukurydza, soja i w niewielkich ilościach kalafior i kapusta. Pracę komisji wyjazdowej rozpoczynamy już w czwartek - tłumaczy Gabriela Nastałek-Żygadło z Referatu Oświaty Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Rolnicy, którzy przez tegoroczną suszę zanotowali znaczny spadek plonów mogą liczyć na wsparcie państwa w postaci kredytów preferencyjnych. Na wsparcie mogą również liczyć gospodarstwa, w których straty przekroczyły 30 procent. Inną formą pomocy dla rolników może być również umorzenie części podatku, o czym na wniosek Komisji Rolnej decyduje Burmistrz Miasta Żarów.

Odpowiednie wzory wniosków są do pobrania w pokoju nr 8. Więcej informacji pod numerem telefonu 74 858 00 84 wew. 342.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group