Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 831
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Komisja Zdrowia w żarowskim szpitalu

Niedziela, 23 października 2011, 1:05
Aktualizacja: 1:08
Autor: Starostwo Powiatowe
Żarów: Komisja Zdrowia w żarowskim szpitalu
Fot. archiwum
Komisja Ochrony Zdrowia Rady Powiatu w Świdnicy rozmawiała w miniony czwartek o dalszych planach rozwoju Oddziału Reumatologicznego z Pododdziałem Rehabilitacyjnym działającego w ramach Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej Szpital w Żarowie. Mówiono o remontach, wyposażeniu w sprzęt i poszerzeniu świadczeń o usługi w zakresie rehabilitacji ambulatoryjnej. Ordynator oddziału przekazała także pozytywne informacje o sytuacji finansowej żarowskiego szpitala.

Rozmowy o przyszłości mieszczącego się w szpitalu w Żarowie oddziału reumatologicznego Komisja Ochrony Zdrowia przeniosła do siedziby placówki. Zanim rozpoczęto obrady, radni obejrzeli szpital i zapoznali się z najnowszymi danymi dotyczącymi sytuacji finansowej oddziału, które przekazała nowa ordynator Dorota Podwórna.

- Rozmawialiśmy o przyszłości szpitala i funkcjonującego tam oddziału reumatologicznego. Przekazano nam informacje dotyczące struktury placówki, składu personelu oraz wyposażenia w sprzęt. Szpital pracuje bardzo dobrze i będziemy szukać możliwości dalszych remontów oraz modernizacji placówki. Ucieszyła nas także stabilna sytuacja finansowa oddziału, który od roku jest już na plusie – mówi wicestarosta Alicja Synowska, odpowiedzialna za sprawy ochrony zdrowia w powiecie.

Oddział żarowskiego szpitala pracuje w trybie całodobowym, pełni codziennie dyżur lekarski pod telefonem. Aktualnie posiada 35 łóżek w 1, 2, 3 i 4-osobowych salach chorych. Szpital wyposażony jest w nowoczesny sprzęt i urządzenia medyczne. Osoby ze schorzeniami reumatologicznymi mają tutaj pełen zakres specjalistycznych usług i fachową pomoc medyczną.

- Ordynator oddziału przedstawiła nam koncepcję dalszego rozwoju placówki w dotychczasowej lokalizacji z planami poszerzenia świadczeń o usługi w zakresie rehabilitacji ambulatoryjnej – relacjonuje Daria Kurek, Przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia Rady Powiatu. – Będziemy starali się wesprzeć nasz szpital, aby uzyskać większy kontrakt na rehabilitację. Na ten cel potrzebne będą także dodatkowe pomieszczenia – dodaje.

Obecnie szpital ma praktycznie pełne obłożenie. Z danych statystycznych wynika, że bóle kostno-stawowe są zjawiskiem bardzo pospolitym. Stanowią najczęstszą przyczynę zgłaszania się chorych do lekarzy. Dotyczą mniej więcej 30% populacji. Potrzeba dalszego rozwoju działającego w ramach „Latawca” żarowskiego oddziału reumatologicznego jest więc bardzo potrzebna. Są plany, aby samorządy wspólnie z powiatem wsparły placówkę w staraniach o zwiększenie kontraktu z NFZ na rehabilitację ambulatoryjną.

(Monika Żmijewska, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group