Jelenia Góra: Komplet punktów w Jeleniej Górze

Sobota, 29 maja 2010, 17:46
Aktualizacja: 17:49
Autor: Mateusz Dzień vel Rakoczy
Znakomicie spisali się nasi juniorzy w wyjazdowych spotkaniach z Karkonoszami Jelenia Góra. Juniorzy starsi wygrali 7:0, zaś młodsi po zaciętym spotkaniu pokonali rywali 2:1.

Podopieczni Macieja Jaworskiego mimo, iż do Jeleniej Góry jechali we dwunastu (podstawowa jedenastka + rezerwowy bramkarz) cel mieli tylko jeden – komplet punktów. Plan zrealizowali aż z nawiązką nie pozostawiając na boisku złudzeń, który z zespołów jest tego dnia lepszy, wygrywając 7:0. „Worek z bramkami” otworzył już w 3 min. spotkania Miętkiewicz, który wykorzystał świetne zagranie Czernickiego. Do przerwy dwie bramki dołożył jeszcze Szuba i jedno trafienie zanotował Olszewski. Po zmianie stron świdniczanie nie zwalniali tempa a na listę strzelców wpisał się po raz kolejny Szuba, Czernicki oraz Śmiałowski.

– W dzisiejszym spotkaniu pragnę wyróżnić cały zespół, który zaprezentował bardzo atrakcyjny futbol, a co najważniejsze skuteczny. Zwycięstwa z Ząbkowicami i Jelenią Górą były nam bardzo potrzebne – ocenił Maciej Jaworski.

Powód do zadowolenia mają również podopieczni Roberta Pryki, którzy wygrali w Jeleniej Górze 2:1. Zwycięstwo nie przyszło jednak tak łatwo jak starszym kolegom z drużyny. Pomimo szybko straconej bramki świdniczanie zdołali jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dzięki bramkom Morawskiego i Masnego juniorzy młodsi Polonii/Sparty Świdnica po długiej przerwie zdobyli w końcu komplet punktów.

Już w czwartek nasz juniorów czeka kolejna konfrontacja. Do Świdnicy zawitają bowiem piłkarze Miedzi Legnica.