Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 1197
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Komputerowi liderzy

Piątek, 30 września 2022, 9:52
Aktualizacja: 9:52
Autor: red
Grodziszcze: Komputerowi liderzy
Fot. Gmina Świdnica
Od 27 września trzynastoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Grodziszczu bierze udział w bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI). Oprócz pozyskanego grantu w wysokości 8000 tys. zł. placówka zostanie wyposażona w zestaw robotów mBot. Wszystko pod czujnym okiem Politechniki Wrocławskiej – partnera projektu.

Projekt "CMI" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego celem jest aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie i podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej.

- Prowadząca zajęcia, pani Magdalena Sączawa, pozyskała grant w wysokości 8000zł na zakup zestawów edukacyjnych, które wykorzystywane będą podczas pracy z uczniami. Będzie to znakomita okazja do rozwijania zainteresowań uczniów z zakresu algorytmiki i programowania oraz sprawdzenia umiejętności w ogólnopolskich zawodach algorytmicznych CMI tym bardziej, że w grupie znaleźli się uczniowie, którzy mają już na koncie awans do finału największego szkolnego konkursu programistycznego w Polsce Pixblocks Programming Challenge zakończony zdobyciem nagrody – podkreśla dyrektor szkoły Jadwiga Ostrowska.

Dodatkowo szkoła w Grodziszczu zostanie wyposażona w zestaw robotów mBot, a nauczycielka prowadząca zajęcia doskonali się w ramach projektu w certyfikowanym kursie informatycznym (w wymiarze 288h) na Politechnice Wrocławskiej, gdzie już poznaje tajniki języków programowania tj. C++, Phyton, Scratch.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group