Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 500
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Komputery i internet – bezpłatnie

Środa, 2 czerwca 2010, 6:19
Aktualizacja: 6:29
Autor: red.
Świdnica: Komputery i internet – bezpłatnie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na razie ruszyły szkolenia. Młodzi świdniczanie uczą się obsługi komputera i internetu. Ale w ramach tego projektu miasto kupi 167 komputerów dla niepełnosprawnych uczniów oraz tych, którzy pochodzą z ubogich rodzin.

Szkolenia komputerowe ruszyły w Dzień Dziecka. Zakończą się z początkiem lipca.

– To ogromne przedsięwzięcie, które ma pozwolić na przekazanie komputera z dostępem do internetu młodym świdniczanom – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. – Chcemy przeciwdziałać tzw. wykluczeniu cyfrowemu, by przeszkodą w rozwoju indywidualnym dziecka oraz jego zainteresowań nie była choroba, czy też kłopoty finansowe rodzin. Stąd pomysł na projekt, który zyskał ponad milionowe unijne wsparcie

Świdnica otrzymała dofinansowanie w ramach projektu z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu eInclusion w Gminie Miasto Świdnica”. Potrwa on 8 lat. Przez pierwsze 3 lata wartość projektu wyniesie 1,3 mln zł, z czego 1,1 mln zł będzie pochodziło z funduszy unijnych. Miasto ze swojego budżetu dołoży niespełna 200 tys. zł. Przez kolejne pięć lat – do końca 2017 r. – utrzymanie sprzętu i dostęp do internetu miasto sfinansuje z własnego budżetu przekazując ok. 700 tys. zł.

Teraz rozstrzygany jest przetarg, który przewiduje dostawę pierwszych komputerów w połowie sierpnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group