Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Komu przysługuje dodatek energetyczny?

Czwartek, 16 stycznia 2014, 9:05
Aktualizacja: 11:47
Autor: red.
Żarów: Komu przysługuje dodatek energetyczny?
Fot. UM Żarów
Wszyscy, którzy korzystają z dodatku mieszkaniowego od 1 stycznia mogą starać się o nowe świadczenie – dodatek energetyczny. To rezultat wejścia w życie nowych przepisów prawa energetycznego. – Aby uzyskać prawo do dodatku energetycznego mieszkańcy muszą spełnić trzy warunki.

Pierwszym z nich jest pobieranie dodatku mieszkaniowego oraz zamieszkiwanie w miejscu dostarczania energii elektrycznej. Świadczeniobiorcy muszą być również stroną umowy sprzedaży energii elektrycznej lub umowy kompleksowej zawartej z przedsiębiorstwem energetycznym - tłumaczy Anita Denes-Ziemkiewicz, kierownik żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wysokość dodatku energetycznego obowiązywać będzie od stycznia do kwietnia 2014 roku. W przypadku jednoosobowego gospodarstwa otrzymać będzie można 11,36 złotych. Rodzina od 2 do 4 osób otrzyma wsparcie w wysokości 15,77 złotych, a gdy składa się z co najmniej 5 osób 18,93 złotych miesięcznie.

Wnioski o przyznanie dodatku energetycznego przyjmowane będą przez Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Armii Krajowej 54 w Żarowie. Do wniosku trzeba dołączyć również kopię umowy sprzedaży energii elektrycznej lub umowy kompleksowej. - Przypominamy, że stroną umowy sprzedaży energii elektrycznej lub umowy kompleksowej musi być osoba, która ma przyznany dodatek mieszkaniowy, a nie inny członek rodziny - zaznacza kierownik Anita Denes-Ziemkiewicz.

Wzór wniosku o dodatek energetyczny można pobrać ze strony Urzędu Miejskiego w Żarowie www.um.zarow.pl oraz Ośrodka Pomocy Społecznej www.ops.gmina.zarow.pl Dostępny jest również w siedzibie żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Więcej: http://www.um.zarow.pl/www/strony/do_druku/aktualnosci/2014/01/019.htm

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group