Piątek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 439
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Komunikat UM Świdnica w sprawie braku Kongresu Regionów w Świdnicy!

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 17 marca 2015, 13:10
Aktualizacja: 13:12
Autor: red.
Fot. archiwum
Jak komunikuje Urząd Miasta w Świdnicy, władze miasta Świdnicy nie zrezygnowały z organizacji kolejnej edycji Kongresu Regionów. Przygotowana została oferta z naszej strony, trwały negocjacje dotyczące realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. Miasto zobowiązało się przeznaczyć na ten cel 250 tys. zł i zabezpieczyć inne świadczenia niepieniężne, czyli m.in.: sale wykładowe i ich wyposażenie, wolontariuszy, transport, ochronę. Ringier Axel Springer Polska oczekiwał jednak więcej – wydatków rzędu ok. 750 tys. zł.

Pomimo naszych argumentów, czyli doświadczenia w organizacji kongresu, sprawnego systemu zarządzania, odpowiedniej infrastruktury, wydawnictwo odrzuciło naszą ofertę. Jak napisała pani Monika Antoszczuk dyrektor ds. Projektów Specjalnych „Po przeanalizowaniu wszystkich ofert jakie otrzymaliśmy i biorąc pod uwagę zmiany jakie musimy wprowadzić, zdecydowaliśmy się kontynuować rozmowy z dwoma innymi miastami. Wasza propozycja niestety nie jest dla nas atrakcyjna.” Prezydent Miasta Beata Moskal-Słaniewska żałuje, że Ringier Axel Springel Polska podszedł do organizacji tego wydarzenia czysto komercyjnie, że zniszczono piękną ideę i tradycję naszego miasta. Kongres Regionów trochę skromniejszy i otwarty dla mieszkańców Świdnicy – to niestety nie spodobało się głównemu organizatorowi.
Z patronatu i udziału w Kongresie zrezygnował Związek Miast Polskich. Wyrażano aprobatę dla organizacji Kongresu właśnie w Świdnicy, podkreślono niepowtarzalny i klimatyczny charakter spotkań w naszym mieście oraz pełen profesjonalizm w jego organizacji.
Podkreślenia wymaga fakt, że Kongres Regionów w Świdnicy był wielkim wydarzeniem dla 60 tysięcznego miasta. Przeniesienie go do większego miasta będzie wydarzeniem jednym z wielu i może stracić swoją rangę. Niestety poprzednie władze z Prezydentem Wojciechem Murdzkiem, nie zatroszczyły się o to, aby zabezpieczyć nazwę tej imprezy.

Nie pozostawiamy jednak pustego miejsca w naszym kalendarzu imprez. W czerwcu zaplanowano „Pracownię miast” – wydarzenie w ramach którego odbędą się konferencje i warsztaty organizowane przez wydawcę „Gazety Wyborczej”. Jest to projekt mocno związany z samorządem lokalnym. Nowością i autorskim projektem miasta będzie Kongres Turystyki Polskiej. Liczymy na to, że imprezy te ściągną do miasta równie duże grono osób jak na Kongres Regionów i że zapiszą się w stałe w kalendarzu wydarzeń organizowanych w Świdnicy.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~arab 17-03-2015 16:06
No tak bo w Świdnicy wszystko chcieli by mieć za darmo. Jeszcze penie od kongresu by chcieli wydrzeć kasę.
~Walerian Domanski 20-03-2015 18:46
W zamian mozna zorganizowac cos w rodzaju oddzialu Europejska Stolica Kultury Wroclawia. Artysci bedacy na imprezach w e Wroclawiu moga przyjechac do Swidnicy. Ja takze oferuje swoj przyjazd z USA ze swimi ksiazkami o PRL-u. Humor, satyra, dramaty PRL-u. Ksiazki "Fabryki dymu" i "Klasa robotnicza rzadzi" mozna nabyc na amazon.com/books , ebooki z kolei na www.wydawnictwo-lena.pl lub www.ksiegarniagazetypolskiej.pl lub poprzez kontakt ze mna . Najlepszy debiut 2013 i najlepsza ksiazka 2014. Nikt nie pisal tak ciekawie o PRL-u. Walerian Domanski waleriandom@gmail.com Niestety nie ma mych ksiazek w Eureka w Swidnicy , sa za to w Dzierzoniowie i w Bielawie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group