Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1021
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Koncepcja budowy przedszkola gotowa

Piątek, 10 marca 2017, 15:08
Aktualizacja: 15:10
Autor: red
Marcinowice: Koncepcja budowy przedszkola gotowa
Fot. UG Marcinowice
Na zaproszenie wójta gminy Marcinowice radni i sołtysi uczestniczyli w spotkaniu informacyjno–konsultacyjnym dotyczącym koncepcji pierwszego gminnego przedszkola.

Przedstawiciele wykonawcy, jakim jest firma Przedsiębiorstwo REM-BUD K. Kowal-Gąska z Nosówki, przedstawili wstępną koncepcję przedszkola. Wg niej będzie to parterowy budynek o powierzchni użytkowej ok. 800 m² usytuowany u zbiegu ulic Asnyka i Kruczkowskiego. Projekt zawiera funkcjonalne rozwiązania odpowiadające wymogom edukacyjnym, bezpieczeństwa jak i komfortu pobytu w placówce dzieci, opiekunów i rodziców.

Podczas spotkania radni z dużym zainteresowaniem zapoznawali się z wizualizacją przedszkola, uzyskując na zadawane pytania szczegółowe odpowiedzi.

- Cieszę się bardzo, iż wspólnie z Radą Gminy Marcinowice zdecydowaliśmy o budowie tak ważnej i oczekiwanej inwestycji. Dzięki temu niedługo powstanie nowoczesne przedszkole, które będzie służyć wielu pokoleniom mieszkańców naszej gminy – podkreśla wójt Władysław Gołębiowski.

Inwestycja, jaką jest budowa przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu na plac zabaw, powstanie dzięki dofinansowaniu z ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Całkowita wartość zadania wraz z wyposażeniem wynosi 3 772 978, 18 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group