Środa, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 568
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert, gratulacje i nagrody dla nauczycieli

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 16 października 2012, 9:29
Aktualizacja: 9:30
Autor: red.
Fot. użyczone
Z okazji Dna Edukacji Narodowej burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz nagrodził nauczycieli i dyrektorów szkół za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Miła uroczystość odbyła się w piątek, 12 października, w Miejskim Domu Kultury.

Spotkanie rozpoczął mini koncert w wykonaniu Fenomen Trio. Po tym artystycznym wstępie rozpoczęła się najważniejsza część uroczystości – czyli wręczenie nagród.

- Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność za pracę, którą Państwo wykonujecie, jej efekty to wysokie wyniki w nauce uczniów, wysokie miejsca na olimpiadach, czy wreszcie indeksy na wymarzone studia – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. To ogromnie cieszy, że nasi uczniowie studiują już w zasadzie nie tylko w całej Polsce, ale i w Europie. Moim marzeniem jest to, by jak najwięcej z nich chciało w przyszłości związać swoje życie z rodzinnym miastem.

Składając serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans podkreślał, że Rada również docenia wysiłek pedagogów.

- Dowodem na to są przeznaczane w corocznym budżecie gminy wydatki na poprawę infrastruktury oświatowej – mówił przewodniczący.

Uroczystą akademię ubarwił jeszcze występ Zespołu Wokalnego „Echo” z Zespołu Szkół Integracyjnych oraz dziewcząt z Gimnazjum nr 1. Przy okazji Święta Edukacji Narodowej odznaczania za wieloletnią przynależność do ZNP wręczyła Urszula Kruczek, szefowa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Świebodzicach. Otrzymali je: Danuta Biernacka, Henryka Gajek, Elżbieta Iwaniec, Halina Janicka, Maria Kaśków, Janusz Kierul, Maria Koropczuk, Julia Niewiadomska, Kazimierz Radoszko, Olga Sokół, Krystyna Ślusarczyk, Michalina Trawińska, Stanisława Tympalska oraz Irena Wysocka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group