Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Koncert organowy

Środa, 26 czerwca 2019, 15:10
Autor: red
Świebodzice: Koncert organowy
Fot. UM Świebodzice
23 czerwca odbył się drugi z trzech, zaplanowanych w tym roku koncertów organowych, będących częścią IV Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga, wpisujący się w jubileusz 740–lecia nadania praw miejskich Świebodzicom.

W kościele pw św. Apostołów Piotra i Pawła zagrał Stanislav Šurin z Bratysławy, organista liturgiczny, kompozytor, twórca utworów organowych, wokalno-instrumentalnych, wokalnych. Podczas koncertu liczna publiczność wysłuchała pięknych utworów m.in. Jana Valacha, Johanna Sebastiana Bacha,

a także autorskich kompozycji Stanislava Šurina. Koncert spotkał się z dużym z uznaniem mieszkańców, którzy nagrodzili artystę gromkimi brawami oraz owacjami na stojąco.

W wydarzeniu uczestniczył przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal, który w podziękowaniu za piękny występ wręczył artyście kwiaty oraz materiały promujące miasto. Obecni na koncercie byli także Zuzanna i Maciej Batorowie.

Serdecznie zapraszamy na trzeci koncert, który odbędzie się także w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w dniu 7 lipca, godz. 19:00. Tym razem wystąpi Tadeusz Barylski z Częstochowy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group