Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 748
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Koncert organowy z okazji rocznicy

Niedziela, 12 listopada 2023, 7:08
Aktualizacja: 12:08
Autor: red
Grodziszcze: Koncert organowy z okazji rocznicy
Fot. Gmina Świdnica
Dzień radości i dumy, ale i także pamięci o wartościach. 105 lat temu po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapy Europy i świata. Mieszkańcy gminy Świdnica dali dziś świadectwo patriotyzmu, odświętnie dekorując ulice swoich wsi i domów biało–czerwonymi flagami i uczestnicząc w uroczystościach z okazji Dnia Niepodległości.

W świątyni parafialnej pw. Św. Anny w Grodziszczu odprawiono Mszę św. za Ojczyznę, po której wzruszający koncert patriotyczny na organach wykonała Pani Katarzyna Bajorek, Honorowy Obywatel Gminy Świdnica, wieloletnia organistka parafii w Grodziszczu. W obchodach udział wzięli mieszkańcy wspólnoty parafialnej a także zaproszeni goście. Wśród nich: sekretarz Jadwiga Generowicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Krzysztof Jas, rzecznik prasowy Janusz Waligóra, sołtys Agnieszka Karwala i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu Jadwiga Ostrowska.

Po zakończeniu koncertu zaproszeni gości mogli podziwiać w prezbiterium świątyni odkryte freski podczas ostatnich prac konserwatorskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group