Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Koncert profilaktyczny dla młodzieży

Czwartek, 15 grudnia 2016, 13:14
Aktualizacja: 17:17
Autor: red
Świdnica: Koncert profilaktyczny dla młodzieży
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Ponad 450 młodych ludzi z 7 szkół ponadgimnazjalnych wypełniło salę widowiskową w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy i wysłuchało recitalu słowno–muzycznego Jarosława Wajka.

Wokalista opowiadał młodym ludziom o walce z uzależnieniem od urządzeń elektronicznych, alkoholu i narkotyków, o tym, że dopalacze czy alkohol to podróż w jedną stronę.

„JUTRO JEST... wtedy pochylisz się nad sobą”.

To tytuł recitalu, którego autorem i wykonawcą jest Jarosław Wajk - wokalista, autor tekstów i kompozytor. W latach 1989-1996 związany był z grupą Oddział Zamknięty, legendą polskiej sceny muzycznej. Zaśpiewał kilkaset koncertów w Polsce i za granicą. Współpracował z takimi zespołami jak: Dżem czy Daab. Ma na swym koncie 9 płyt.

Jarosław Wajk jest również instruktorem terapii uzależnień, absolwentem Szkoły Psychoterapii Uzależnień w Czarnym Borze, człowiekiem, który grając w rockowym zespole szybko odniósł sukces, ale jednocześnie dotknął dna. Miał w swoim życiu sławę i pieniądze, a jednak zrezygnował z tego, gdy uświadomił sobie, jak niewielka jest granica między szczęściem i cierpieniem. Młodzi ludzie wysłuchali historii życia byłego wokalisty Oddziału Zamkniętego i opowieści o sztucznym raju, w którym człowiek tylko pozornie znajduje szczęście.

Jarosław Wajk mówił o wartościach takich jak rodzina, życie w „czystości” bez zgubnych nałogów i walce o swoją tożsamość, pomimo problemów i trudności życia codziennego warto pozostać sobą.

„JUTRO JEST” to spotkanie, którego wartość dydaktyczną i edukacyjną potwierdzają odczucia i opinie młodych odbiorców, ich wychowawców, pedagogów szkolnych, a także terapeutów i ludzi dotkniętych omawianymi problemami.

Powiat Świdnicki organizuje dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu recitale profilaktyczno-edukacyjne cyklicznie od 2008 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group