Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Koncert „Rozpalić Serca”

Czwartek, 27 czerwca 2019, 9:30
Aktualizacja: 16:32
Autor: red
Strzegom: Koncert „Rozpalić Serca”
Fot. UM Strzegom
20 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała w ogrodach Bazyliki Strzegomskiej Diakonia Effatha i Chór Rozpalić Serca po raz kolejny wybrzmieli pięknym śpiewem uwielbienia skierowanym w stronę Nieba.

O godz. 18: 00 zaczęły napływać tłumy, które zostały przywitane prezentacją dzieci ze Scholi pw. św. Ojca Pio z Parafii Najświętszego Zbawiciela Świata w Strzegomiu. Następnie zaprezentowała się Fundacja na Rzecz Pomocy Kobietom z Międzyrzecza Górnego, która zajmuje się prowadzeniem Ośrodka Terapii Uzależnień Kobiet. (więcej informacji o tej instytucji na stronie: https://terapiakobiet.pl/). Radosław Malinowski opowiedział o organizacji HAART Kenya pomagającej ludziom w Afryce, którzy padli ofiarą handlu ludźmi (więcej informacji o tej organizacji na stronie: https://pkwp.org/kampanie/wolni_niewolni).

O godz. 19: 00 organizatorzy: biskup świdnicki ks. Ignacy Dec i ks. prałat Marek Babuśka oficjalnie otworzyli Koncert Uwielbienia „Rozpalić Serca”. Przez trzy godziny ze sceny wypływała radosna pieśń chwały przeplatana modlitwą, cytatami z Pisma Świętego, przejmującym świadectwem o. Jean de Dieu Bukuru z Afryki i Adoracją Najświętszego Sakramentu.

Od strony muzycznej całość prowadziła Diakonia Effatha. Chórem dyrygowała Jolanta Papińska z Żarowa. W skład chóru wchodziły osoby ze Strzegomia, Świebodzic, Żarowa, Wałbrzycha, Pastuchowa, Jaroszowa, Jaworzyny Śląskiej, Łazan, Mrowin, Goczałkowa, Mieroszowa, Krukówa, Udanina, Pożarzyska. Wśród nich soliści: Agnieszka Lesiów, Izabela Hola, Patrycja Świrniak, Maria Tur, Małgorzata Rogala, Łukasz Lesiów i Remigiusz Dreczkowski.

Diakonia tańca pomagała animować taniec uwielbienia podczas koncertu, a poprzez sztukę machania flagami wprowadzała klimat pełen zadumy i piękna.

Gdy na scenie trwało uwielbienie, na ogrodzie w tym czasie w strefie spowiedzi i modlitwy wstawienniczej ustawiała się cały czas kolejka chętnych osób. Przez posługę naszych kapłanów Bóg wylewał wiele łask na potrzebujących. Każdemu kapłanowi z całego serca dziękujemy za obecność i gotowość do służby.

W innej części ogrodu funkcjonowała strefa informacyjna, gdzie swoimi poradami i różnymi informacjami służyli: Fundacja na Rzecz Pomocy Kobietom z Międzyrzecza Górnego, Radosław Malinowski – Kampania Wolni nie wolni, przedstawiciele Diecezjalnej Poradni Rodzinnej, Strzegomska Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Krąg Biblijny.

Najbardziej ruchliwa i rozentuzjazmowana była oczywiście strefa dla dzieci.

Koncert był finansowany z budżetu gminy Strzegom z obszaru przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz dzięki hojności wielu ludzi, za co im wszystkim bardzo dziękujemy.

Podczas koncertu zgromadziło się w ogrodach przy Bazylice Strzegomskiej ponad 1000 osób.

Nasze serdeczne dziękuję kierujemy w stronę ks. prałata Marka Babuśki za udostepnienie ogrodów i wszelką pomoc oraz ks. Markowi Żmudzie za wspieranie nas zawsze i wszędzie.

Aby można było zrealizować ten koncert potrzebna była praca wielu ludzi, których nie sposób wyliczyć, ale pragniemy skierować do nich wszystkich wielkie podziękowanie za pomysłowość, oddane serce i poświęcony czas oraz gotowe ręce do pomocy. Dziękujemy Wam Kochani z całego serca!

Koncert już minął. Piękne jest to, że jego owoce zostały i cały czas dojrzewają. Wielu ludzi uzyskało niezbędne w życiu wsparcie, dostało wskazówkę, którą drogą podążać, z czego zrezygnować albo co w końcu zacząć robić, żeby żyć w pełni i szczęśliwie. Podczas koncertu popłynęła piękna śpiewana modlitwa za nasze miasto i całą diecezję. Teraz czekamy na jej rezultaty. Bogu niech będą dzięki!

Agnieszka Lesiów – koordynator projektu

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group