Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Koncert Wratislavii Cantans w Świdnicy

Czwartek, 25 sierpnia 2011, 10:11
Aktualizacja: 10:20
Autor: UM Świdnica
Świdnica: Koncert Wratislavii Cantans w Świdnicy
Fot. organizator
W ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans Schola Teatru Węgajty odtworzy w Świdnicy średniowieczny dramat liturgiczny „Ludus Danielis”. Koncert zaplanowano na 4 września, na godz. 19.00 w katedrze pw. św. Stanisława i Wacława. Wstęp jest wolny.

Świdnicki koncert wpisuje się w jeden z motywów tegorocznego festiwalu, zatytułowany „Święci i grzesznicy”. W stylistyce średniowiecznej opowie historię starotestamentalnej postaci proroka Daniela.

– Cieszymy się, że mieszkańcy oraz goście będą mogli po raz kolejny uczestniczyć w wyjątkowym koncercie, jakim co roku jest świdnickie spotkanie w ramach Wratislavii Cantans. Tym razem we wnętrzu katedry za sprawą olsztyńskiego zespołu tworzonego przez artystów z sześciu krajów europejskich zagości średniowieczna atmosfera. Serdecznie zapraszamy melomanów, ale nie tylko. – zachęca Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.
***
Festiwal Wratislavia Cantans trwa od 2 do 18 września 2011 we Wrocławiu i kilku miastach Dolnego Śląska, oprócz Świdnicy m. in. Bolesławcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Zgorzelcu. Więcej informacji o festiwalu i koncercie: www.wratislaviacantans.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group