Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: „Koncert Życzeń” w Zespole Szkół w Strzegomiu

Niedziela, 21 października 2018, 7:24
Autor: red
Strzegom: „Koncert Życzeń” w Zespole Szkół w Strzegomiu
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, to okazja do złożenia życzeń i podziękowań pedagogom, wychowawcom i pracownikom szkoły.

W Zespole Szkół w Strzegomiu uroczystą akademię rozpoczął Dyrektor szkoły- pan Robert Wójtowicz, składając nauczycielom podziękowania za wykonywaną pracę i życząc im satysfakcji i zadowolenia z pracy zawodowej.

Następnie podobne życzenia złożyli zastępca burmistrza Strzegomia- pan Wiesław Witkowski, przewodnicząca Rady Rodziców- pani Renata Tułodziecka i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Oliwia Bodziany. Dyrektor szkoły poinformował wszystkich zgromadzonych w auli szkoły, że pani wicedyrektor Dorota Sozańska uhonorowana została Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, a pani Halina Fitas- Nagrodą Starosty. W dalej części uroczystości pan R. Wójtowicz wręczył Nagrody Dyrektora Zespołu Szkół, które otrzymali: R. Świderska, R. Mikołajewicz- Gołąb, A. Spychalska, L. Rychlik, R. Dziurla, J. Sozański, M. Konieczny, I. Dobrochowska, A. Oleszko, M. Kozłowska, a także pracownicy obsługi i administracji. Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas pierwszych Techników i ich wychowawczynie- panią Annę Spychalską i Annę Czubalę, a także przez panią Wiolettę Marczek- wychowawczynię klasy pierwszej Szkoły Branżowej. Uczniowie w żartobliwy sposób, „z przymrużeniem oka” zaprezentowali „Koncert Życzeń” na wzór dawnego programu telewizyjnego. W role prowadzących wcielili się Kinga Zacharewicz (ITH) i Borys Cieciński (1TI). Były życzenia i muzyczne prezenty- niespodzianki dla dyrektora i nauczycieli. Uczniowie z klasy 1 TI: Jakub Fikiel, Michał Pawlica, Oliwier Olechno, Dawid Banaszkiewicz, Karol Lewandowski i Kacper Trojanowski zaprezentowali niepowtarzalne wykonanie autorskiej wersji piosenki „Chłopaki nie płaczą”, a uczennice z klasy 1TH: Wiktoria Karpińska, Martyna Sudoł, Justyna Wiśniowska i Klaudia Zacharewicz specjalnie dla dyrektora wykonały zmienioną wersję utworu „Narcyz”. O oprawę muzyczną i nagłośnienie zadbał uczeń kl. 1TH- Krystian Janicki. Ostatnim muzycznym prezentem dla wszystkich nauczycieli była „Piosenka z tekstów nauczycieli”, która rozbawiła wszystkich, pokazując tym samym, że mamy dystans do siebie i szkolnej rzeczywistości. Dzień Edukacji Narodowej był także okazją do ważnego i uroczystego wydarzenia z życia szkoły, jakim jest przekazanie sztandaru Technikum nowemu pocztowi sztandarowemu. Uczniowie z klasy 4 TGO- Katarzyna Gmyrek i Krystian Gołąb oraz absolwentka Roksana Ginter przekazali sztandar i powierzyli opiekę nad nim młodszym kolegom z klas trzecich- Natalii Teresiak, Anecie Walczak i Jakubowi Turko. Nowy poczet sztandarowy złożył uroczyste ślubowanie przed Dyrektorem szkoły zapewniając o godnym reprezentowaniu szkoły i szacunku dla powierzonej funkcji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group