Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1019
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Koncertowo o rodzicielstwie zastępczym

Niedziela, 28 maja 2023, 7:05
Aktualizacja: 10:06
Autor: red
Świdnica: Koncertowo o rodzicielstwie zastępczym
Fot. użyczone
Koncertem organowym w Kościele Pokoju uczczone zostaną tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Świdnicy. To niezwykłe wydarzenie już we wtorek, 30 maja w Kościele Pokoju. Zapraszamy!

- Kolejny raz w szczególny sposób staramy się podkreślić wartość ale też wyrazić wdzięczność dla wszystkich, którzy podjęli się trudu bycia rodzicem zastępczym – mówił podczas konferencji prasowej zapowiadającej koncert, starosta świdnicki, Piotr Fedorowicz. Konferencja zapowiadająca wydarzenie była też okazją do podziękowań tym, którzy od lat tworzą w Powiecie Świdnickim rodziny zastępcze oraz do podkreślenia jak duża jest potrzeba by nowe rodziny powstawały.

– Cały czas prowadzimy działania promujące rodzicielstwo zastępcze, jednak ilość pozyskiwanych kandydatów wciąż jest niewystarczająca do potrzeb – mówiła Alicja Synowska, członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.

– Dlatego tak usilnie poszukujemy osób, które mają wewnętrzną potrzebę niesienia pomocy. I właśnie z myślą o promocji ale też oswajaniu tematu pieczy 30 maja w Kościele Pokoju odbędzie się wyjątkowy Koncert Organowy organizowany z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Z pewnością będzie to nie lada gratka dla wszystkich entuzjastów muzyki organowej ale też miłośników Kościoła Pokoju. Wszystko bowiem w fantastycznej oprawie tej barokowej świątyni, a przy organach dobrze znane małżeństwo - Maciej i Zuzanna Bator.

- To dla nas zaszczyt, że możemy się włączyć w organizację takiego przedsięwzięcia – mówi Ksiądz Biskup, Waldemar Pytel . – Kościół Pokoju niosący zalążek pokoju to na mapie miasta miejsce otwarte na ciekawe wydarzenia i inicjatywy. Serdecznie zapraszamy, 30 maja na 18.30 do Kościoła Pokoju.
- Dodajmy, że obecnie w powiecie świdnickim działa 166 rodzin zastępczych. Na umieszczenie pieczy czeka około 100 dzieci. Szukamy zatem kandydatów na rodziny zastępcze niezawodowe i zawodowe. – Ideałem byłoby, gdyby w każdym roku zawiązywały się trzy zawodowe rodziny zastępcze i 10 niezawodowych – wyjaśnia Beata Galewska, dyrektor PCPR w Świdnicy, które jest organizatorem pieczy zastępczej.

Organizatorami koncertu są: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiat Świdnicki. Wydarzenie zorganizowane zostało przy wsparciu Parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz jej Pastora – Waldemara Pytla oraz Fundacja Dobrej Muzyki prowadzonej przez p. Zuzannę i Macieja Bator.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group