Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1322
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Kończą pracę

Wtorek, 8 grudnia 2020, 17:41
Autor: red
Żarów: Kończą pracę
Fot. UM Żarów
Ostatni etap prac kanalizacyjnych przy ul. Słowiańskiej w Żarowie.

Budowa kanalizacji przy ul. Słowiańskiej w Żarowie to ostatni etap prac kanalizacyjnych, które realizowane są w ramach dużego zadania inwestycyjnego. Inwestycja jest już na półmetku, a wszystkie roboty, zgodnie z podpisaną umową, mają potrwać do końca stycznia 2021 roku.
– Nie jest to łatwa inwestycja i niestety mieszkańcy ulicy Słowiańskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Prace powoli zbliżają się do końca, a w kolejnym etapie pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie będą przepinać mieszkańców do sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej. Po zakończeniu prac wykonawca inwestycji przystąpi do odtworzenia nawierzchni asfaltowej i budowy nowego krawężnika. Ponadto, zniknie także stary, płytowy i pochyły chodnik, a w to miejsce powstanie nowy ciąg pieszy. Środki finansowe na budowę nowego chodnika zostaną przeznaczone z dodatkowych pieniędzy, które gmina Żarów otrzymała z Funduszu Samorządowego – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Łączny koszt inwestycji to kwota 2.176.543,21 złotych. Przypomnijmy, że budowa kanalizacji przy ul. Słowiańskiej w Żarowie jest realizowana w ramach dużego zadania inwestycyjnego. To ostatni etap budowy kanalizacji współfinansowany przez Unię Europejską poprzez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z tego samego zadania przeprowadzone zostały prace w Łażanach, Mrowinach, Kalnie oraz na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie. Łączna wartość zadania to koszt 29.316.533,00 złotych. Przyznane dofinansowanie dla całego projektu, które gmina otrzymała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to 11.940.907,76 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group