Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1158
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Kończą prace nad stawem

Piątek, 6 października 2023, 11:48
Autor: red
Żarów: Kończą prace nad stawem
Fot. UM Żarów
Zazielenił się teren stawu miejskiego w Żarowie. Jest schludnie i estetycznie.

W tej chwili trwają tam prace związane z nasadzeniem roślin, krzewów i kwiatów, które zmienią i upiększą teren przy stawie miejskim w Żarowie. Niebawem posadzone zostaną również drzewa. Staw miejski przy ul. Wyspiańskiego w Żarowie i jego otoczenie już zmieniły swój wygląd, choć prace jeszcze się nie zakończyły.

Większość prac zostało już zrealizowanych, kilka dni temu zainstalowano nowe ławki i kosze na śmieci, a w kolejnym etapie przygotowane zostaną także stoliki do gry w szachy, leżaki i pływająca fontanna. Będzie to piękny zielony zakątek w naszym mieście. Miejsce, gdzie wypoczniemy na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody.

Przypomnijmy, że prace przy rewitalizacji tego miejsca realizowane są w ramach dużego zadania: „Rewitalizacja terenów zielonych na obszarze miasta Żarów”. Koszt zadania (wraz z rewitalizacją Parku Miejskiego) wynosi 5.261.053,10 złotych. Przyznane dofinansowanie, które pozyskała gmina Żarów z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 4.500.000 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group