Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 618
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Konferencja „Córka Króla”

Piątek, 22 marca 2019, 11:13
Autor: red
Strzegom: Konferencja „Córka Króla”
Fot. UM Strzegom
Strzegomskie Centrum Kultury było miejscem pięknego wydarzenia, czyli konferencji dla kobiet pod hasłem „Córka Króla”. Był to czas wspólnego odkrywania miłości, która nie ma końca, która już jest nam ofiarowana i to za darmo.

Zebrane licznie panie mogły na nowo odkryć, że Bóg Ojciec stworzył je pięknymi, mądrymi i wrażliwymi, co jest ich siłą i darem dla innych.

Podczas konferencji ciekawe wykłady zaprezentowali zaproszeni goście. Marta Ławska, solistka zespołu TGD i aktorka Teatru Muzycznego w Łodzi, w swoim osobistym świadectwie opowiedziała, co znaczy dla niej być córką Króla. Bożena Staszewska przedstawiła krótki portret psychologiczny córki Króla. Natomiast ks. Kamil Pawlik omówił postacie córek Króla – bohaterki Starego Testamentu. Pokazał, że te dzielne kobiety mogą być wzorem także dla współcześnie żyjących.

W trakcie konferencji był również czas na wspólną modlitwę i uwielbienie Boga (prowadzone przez Diakonię Effatha) oraz na nieoficjalne rozmowy, kobiece pogaduszki przy kawie i ciastku.

Panie mogły zaopatrzyć się w ciekawą lekturę duchową, w ciuszek ze specjalnym błogosławieństwem (z dzierżoniowskiej pracowni krawieckiej REGE) oraz w drobiazgi i bibeloty własnoręcznie zrobione przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Był to piękny, bogaty duchowo czas.

Konferencje otworzył burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta, który ofiarował wszystkim paniom małe granitowe serduszka z okazji Dnia Kobiet. Konferencję przygotowały i poprowadziły wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym diecezji świdnickiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group