Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 711
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Konferencja i warsztaty

Piątek, 4 listopada 2022, 13:46
Autor: red
powiat świdnicki: Konferencja i warsztaty
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W dniach 26–28 października 2022 r. Powiat Świdnicki odwiedzili przedstawiciele partnerskiego Miasta Jičín oraz grupa dzieci i młodzieży, wraz z opiekunami, reprezentująca K–Klub z Jičína.

Młodzi ludzie wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, zrealizowanych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Świdnicy. Efektem współpracy były pyszne dania, których można było skosztować podczas konferencji inaugurującej wspólny mikroprojekt pn. „Przy wspólnym stole rozwijamy partnerstwo” / „U společného stolu rozvíjíme partnerství” nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0003056.

W ramach konferencji uczestników projektu oraz zaproszonych gości przywitali Wicestarosta Świdnicki Zygmunt Worsa oraz Zastępca Burmistrza Jičína Alena Stillerová. Wykład zatytułowany „Przez żołądek do partnerstwa. O polsko-czeskiej kulturze gospodniej" wygłosił dr hab. Piotr Gryszel prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Podczas pobytu w naszym powiecie goście z Jičína odwiedzili Kościół Pokoju w Świdnicy oraz wzięli udział w zwiedzaniu oraz warsztatach wypieku podpłomyka w Młynie w Siedlimowicach.

Kolejnym etapem projektu będą warsztaty kulinarne oraz konferencja kończąca projekt w Jičínie w grudniu 2022 r.

∗ ∗ ∗

Na realizację mikroprojektu Powiat Świdnicki oraz Miasto Jičín otrzymały dofinansowanie w ramach Osi priorytetowej 11.4 Współpraca instytucji i społeczności oraz priorytetu inwestycyjnego: Wzmacnianie zdolności instytucjonalnych instytucji publicznych i zainteresowanych stron oraz sprawności administracji publicznej poprzez wspieranie współpracy prawnej i administracyjnej oraz współpracy między obywatelami i instytucjami.

Mikroprojekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 28 798,03 Euro z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska- Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Jego głównym celem jest wzajemne poznanie w oparciu o tradycje kulinarne i obyczaje, historię, kulturę, turystykę, jak również zwiększenie efektywności współpracy między instytucjami partnerskimi na obszarze pogranicza. W wyniku realizacji projektu nastąpi wzmocnienie stosunków transgranicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group