Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1252
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Konferencja i wernisaż

Piątek, 30 lipca 2021, 11:33
Aktualizacja: 12:33
Autor: red
Strzegom: Konferencja i wernisaż
Fot. organizatorzy
Już w najbliższą niedzielę tj. 1 sierpnia br. w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury odbędzie się konferencja naukowa na zakończenie tegorocznej edycji Strzegomskiego Biennale Rzeźby w Granicie.

Początek wydarzenia o godz. 11.00. Z kolei o godz. 15.00 organizatorzy zapraszają na otwarcie wystawy rzeźb 8 artystów-rzeźbiarzy, którzy przez ostatnie tygodnie rzeźbili w granicie w zakładach kamieniarskich na terenie naszej gminy.

W ramach konferencji pt. "Kształt" będzie można wysłuchać interesujących wykładów, które wygłoszą osoby zajmujące się na co dzień rzeźbą i jej kształtem. W gronie prelegentów są m.in.: prof. Zbigniew Władysław Solski, prof. Ewa Janus, prof. Jerzy Fober czy prof. Andrzej Szarek. Patronat nad konferencją, którą będzie dostępna on-line na profilu facebookowym Strzegomskiego Centrum Kultury, objęli: prof. Wojciech Pukocz, rektor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz prof. Maciej Aleksandrowicz, dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Nowo powstałe rzeźby staną w strzegomskim Rynku i jego okolicach. Jak mówi dyrektor SCK i organizator biennale - Krzysztof Kalinowski, efekty pracy rzeźbiarzy są imponujące i z pewnością będą cieszyły oko nie tylko samych mieszkańców, ale także turystów. Z kolei Grzegorz Niemyjski, komisarz biennale, zwraca uwagę na fakt, że poziom artystyczny rzeźb jest bardzo wysoki. Różnią się one od siebie stylistycznie i warsztatowo. Są różnej wielkości i wykonano je z różnego granitu m.in. strzegomskiego, ale też zagranicznego. - Obok tych rzeźb nie będzie można przejść obojętnie - będą wymagały chwili zastanowienia, refleksji i czasem kontemplacji. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy. Początek o godz. 15.00 - podkreśla komisarz pleneru.

Strzegomskie Biennale Rzeźby w Granicie odbywa się w ramach projektu "Świat Kamienia", realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group