Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1015
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kongres rozpoczęty, prezydencki ranking rozstrzygnięty

Czwartek, 20 maja 2010, 4:30
Aktualizacja: Piątek, 21 maja 2010, 15:26
Autor: KO
Świdnica: Kongres rozpoczęty, prezydencki ranking rozstrzygnięty
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Najlepszym prezydentem według tygodnika „Newsweek Polska” jest Rafał Dutkiewicz. Prezydent Wrocławia nagrodę odebrał podczas uroczystego bankietu rozpoczynającego I Kongres Regionów w Świdnicy. Wśród wyróżnionych nie zabrakło gospodarza. Dziś ruszają sesje panelowe. Początek o godz. 9.00 – wtedy rozpocznie się sesja plenarna na temat dwudziestolecia samorządu, koniec tuż przed godz. 19, kiedy zakończy się sesja plenarna „Polska 2030 a samorząd”.

Goście podczas bankietu powitalnego bawili się we właśnie wyremontowanym Klubie Bolko. Szlagiery grał Robert Janowski. I choć humory dopisywały, samorządowcy nie zapomnieli o poszkodowanych przez powódź. Hostessy sprzedawały symbolicznych worki na piasek, zebrano ponad 1,7 tys. zł, pieniądze zostaną wpłacone na konto Caritas Polska.

Już na wstępie rozstrzygnięto Ranking N15. W ubiegłym roku jego laureatem na 10 miejscu był Wojciech Murdzek. Wczoraj redakcja „Newsweeka” główną nagrodę wręczyła Rafałowi Dutkiewiczowi, prezydentowi Wrocławia.

- Ze stadionem na Euro też będzie dobrze – powiedział Dutkiewicz po wejściu na scenę.

Na scenie pojawić się miały też władze Rzeszowa, Krosna, Sopotu, Elbląga, Świnoujścia, Jeleniej Góry, Białegostoku, Bydgoszczy, Krakowa, Poznania, Gliwic, Rybnika i Gdyni. Nie wszyscy dojechali, część prezydentów została w swoich miastach z powodu zagrożenia powodziowego. Na scenę też poproszono Wojciecha Murdzka, który również jest laureatem rankingu, tym razem uplasował się na miejscu dwunastym.

– Wierzę, że Świdnica będzie dobrym miejscem do spotkania i dialogu samorządowców z samorządowcami, agendami rządowymi, biznesem i organizacjami pozarządowymi – powiedział prezydent Murdzek.

– Mamy nadzieję, że idea samorządności w Polsce będzie rozwijała się dzięki takim inicjatywom jak Ogólnopolski Kongres Regionów w Świdnicy. Blisko tysiąc uczestników pierwszego dnia to wielki sukces – mówi Wiesław Podkański, prezes honorowy Axel Springer Polska.

Dziś na rzecz powodzian zlicytowane zostaną gadżety ufundowane przez wydawnictwo Axel Springer Polska, miasto Świdnica oraz sponsorów – operatora sieci Plus GSM oraz Samsunga. Dziś też kolejne punkty w bogatym programie I Kongresu Regionów. O godz. 15.30 w teatrze zostaną ogłoszone dwa rankingi: najlepszych powiatów Związku Powiatów Polskich oraz Energii Odnawialnej Związku Powiatów Polskich, a o godz. 21.00 – podczas bankietu w Klubie Bolko kolejne trzy: ranking miast przyjaznych dla biznesu „Forbesa” i TNS OBOP, ranking miast przyjaznych „Newsweeka” i TNS OBOP oraz ranking najlepszych portali miejskich „Komputer Świata”. Jutro zostanie rozstrzygnięty ostatni z rankingów: miast atrakcyjnych dla biznesu „Forbesa”.

Po pierwszej z sesji plenarnych, o godz. 11.00 równolegle ruszą panele:
* Obszarowe Sterowanie Ruchem,
* Outsourcing funkcji publicznych,
* Ekoenergetyka,
* Sieć Natura 2000,
* Kłopotliwy VAT,
* Finansowanie inwestycji samorządów,
* Zamówienie energii elektrycznej,
* Dobre rządzenie,
* Internet szerokopasmowy w samorządach,
* Przykłady współpracy pol.-niem.,
* Sektor BPO w Polsce,
* Fundusze UE(po przerwie o godz. 11.30 - Tu zaczyna się Europa),
* Leasing – uwolnij kapitał.

Kolejne sesje panelowe o godz. 12.30, 14.00 i 15.30.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group