Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 869
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Koniec budowy basenu coraz bliżej

Niedziela, 8 maja 2016, 13:59
Autor: opr. red.
Żarów: Koniec budowy basenu coraz bliżej
Fot. www.um.zarow.pl
Powoli kończy się już ostatni etap budowy basenu w Żarowie. Teraz trwają intensywne prace w środku budynku basenowego, gdzie montowane są specjalistyczne urządzenia rekreacyjne, a także sprawdzana jest szczelność samej niecki basenowej.

Zmiany zauważyć można również zewnątrz obiektu, bowiem wygląd zmienił także cały plac przed budynkiem. Wygląda na to, że inwestycja, która swój początek miała w latach dziewięćdziesiątych wreszcie doczeka się szczęśliwego finału. - Budowa basenu w Żarowie powoli zmierza do końca. Sprawdzamy obecnie szczelność niecki basenowej, a w następnym etapie niecka zostanie wyłożona specjalistyczną folią. Zakończył się już montaż zjeżdżalni oraz wanny z hydromasażem, z których niebawem będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. Trwają jeszcze prace przy montażu nowego oświetlenia. Pracujemy także przy kładzeniu płytek w części basenowej. Gotowe są już kabiny i pomieszczenia dla odwiedzających basen. Teraz będziemy koncentrować się głównie na wizualnym wykończeniu głównego pomieszczenia basenowego - mówi Andrzej Pasternak z firmy Performer Budownictwo.

Na ten moment trudno jeszcze wskazać konkretny termin oddania basenu do użytku mieszkańców. Firma wykonawcza, zgodnie z podpisaną umową ma czas do 1 października, aby zrealizować to przedsięwzięcie. Wiadomo już, że inwestycja zakończy się wcześniej, jednak na tym etapie jest jeszcze za wcześnie, aby określić dokładny termin. - Musimy jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość i spokojnie oczekiwać końca inwestycji. Ta, zapewniam Państwa już naprawdę niedługo - zapewnia burmistrz Leszek Michalak.

Przypomnijmy, że inwestycja kosztować będzie ponad 9 milionów złotych, z czego wsparcie unijne wyniesie 2,5 miliona złotych. Spośród gmin, które ubiegały się o przyznanie wsparcia finansowego na budowę krytych pływalni, Żarów otrzymał najwyższe dofinansowanie. Pieniądze na budowę basenu w Żarowie pochodzą ze środków Funduszu Rozwoju Kultury, w ramach "Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2016".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group