Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 631
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Konkretna oferta gotowa

Wtorek, 30 września 2014, 8:46
Aktualizacja: 12:56
Autor: red.
Strzegom: Konkretna oferta gotowa
Fot. użyczone
Zwolnienia od podatku od nieruchomości na sześć lat dla przedsiębiorców inwestujących w nowe hale produkcyjne oraz zwolnienia na trzy lata dla firm, które dobudowują lub nadbudowują istniejące już obiekty produkcyjne w ramach pomocy de minimis.

Taki jest efekt przygotowanej przez burmistrza Strzegomia i przegłosowanej na „tak” uchwały Rady Miejskiej w Strzegomiu w czasie sesji w dniu 24 września br. Zmieniono także dwa plany przestrzenne dla obszaru 2 i 5, czego efektem jest prawie 15 hektarów nowych terenów pod inwestycje przemysłowe poza podstrefą Invest - Park. Wszystkie tereny mają świetne położenie, bo są usytuowane przy drodze krajowej nr 5. Dziesięć hektarów to tereny po byłych ogródkach działkowych, sąsiadujących z terenami podstrefy, a jednocześnie z firmą FSB Piekarnia Strzegom.

- Kolejne ponad trzy hektary to tereny przyległe do oczyszczalni ścieków. Zapraszamy do inwestowania w gminie Strzegom. Zapewnimy także dużą pomoc w sprawach administracyjnych, tak jak to było w przypadku piekarni na podstrefie – informuje burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. Nie są to jedyne tereny pod przemysł i usługi na terenie gminy Strzegom. By otrzymać informację o tych terenach, prosimy zgłosić się do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Zagospodarowania Przestrzennego w UM w Strzegomiu lub bezpośrednio do burmistrza.

- Jest to lepsza oferta jeśli chodzi o zwolnienia od podatku od nieruchomości niż obowiązująca uchwała w podstrefie, gdzie zwolnienia związane z podatkiem od nieruchomości obowiązują tylko pięć lat. Jeszcze przed uchwaleniem zwolnień z podatku od nieruchomości przedsiębiorcy z gminy Strzegom dopytywali o ich zasady - dodaje burmistrz.

Zapraszamy inwestorów do zapoznania się z zasadami zwolnień.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group