Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Konkurs „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy

Niedziela, 29 kwietnia 2018, 11:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 13:07
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Konkurs „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy
Fot. KPP Świdnica
Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięli udział w turnieju „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, zorganizowanym w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy.

Z rywalizacji szkół podsawowych zwycięsko wyszła reprezentacja miejscowej Szkoły Podstawowej nr 1, a ze szkoł gimnazjalnych zwyciężyło Społeczne Gimnazjutym w Świdnicy. Tym samym obie druzyny zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Korzystając z wizyty, uczestnicy konkursu zwiedzili także tutejszą komendę, zapoznając się z wyposażeniem i pracą funkcjonariuszy.

Turniej „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Dzisiaj, tj. 26 kwietnia, w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, rywalizowali reprezentanci „podstawówek” oraz gimnazjów.

Uczniów ośmiu szkół z terenu powiatu świdnickiego którzy brali udział w konkursie, przywitali: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego naszej jednostki – asp. sztab.Mariusz Smok oraz asp. Szymon Szczepaniak – asystent Wydziału Ruchu Drogowego tutejszej jednostki.

Z rywalizacji, w której sprawdzano wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się rowerem, czy pierwszej pomocy, zwycięsko wyszły :reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy oraz Społeczne Gimnazjum w Świdnicy .

Wszystkie drużyny na koniec otrzymały gadżety w formie odblasków, bidonów, przewodników po Świdnicy oraz podziękowania za udział w turnieju, które wręczył Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy podinsp. Andrzej Dobies
Zwycięskie reprezentacje otrzymały nagrody w postaci plecaków szkolnych z wyposażeniem, koszulki wraz oraz maskotki Komisarza Lwa. Zwycięzcom za zajęcie pierwszego miejsca dyplomy wręczył Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy podinsp. Andrzej Dobies.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy oraz Społecznego Gimnazjum w Świdnicy wygrywając lokalną rywalizację konkursu, zakwalifikowali się tym samym do etapu wojewódzkiego. Odbędzie się on już 19 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Wałbrzychu.

Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy była także doskonałą okazją do poznania „od środka” tutejszej jednostki. Uczniowie zwiedzili świdnicką komendę, zapoznając się z pracą poszczególnych wydziałów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group