Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Konkurs dla organizacji

Wtorek, 28 marca 2017, 7:23
Autor: red
REGION: Konkurs dla organizacji
Fot. organizatorzy
Rusza II edycja Programu Grantowego ENERIS „Pomysły chroniące środowisko”. W ramach konkursu szkoły, kluby oraz organizacje non profit z terenu gminStrzegom, Świdnica, Jaworzyna Śląska, Udanin, Kostomłoty, Mietków, Marcinowice, Świebodzice mogą zdobyć 3 tysiące złotych na realizację pomysłów na poprawę stanu środowiska naturalnego w swojej okolicy.

Jeszcze przed wakacjami w całej Polsce rozdanych zostanie w sumie 10 grantów o łącznej wartości 30 tysięcy złotych. Swoje pomysły mieszkańcy mogą zgłaszać do 30 kwietnia.

Zakładanie ogródków przyszkolnych, promowanie kompostowania, edukacja w zakresie zanieczyszczenia światłem i smogu, budowanie klombów osiedlowych i zielonej infrastruktury przyjaznej owadom czy kręcenie eko-filmów promujących postawy przyjazne naturze to tylko część długiej listy pomysłów na eko-projekty, które już od czerwca mogą zostać zrealizowane w gminach Strzegom, Świdnica, Jaworzyna Śląska, Udanin, Kostomłoty, Mietków, Marcinowice, Świebodzice. W konkursie zgłaszać swoje pomysły mogą zarówno organizacje społeczne, jak i domy kultury, szkoły, świetlice i grupy nieformalne. Wystarczy wypełnić prosty formularz dostępny na stronie www.grupa-eneris.pl/ProgramGrantowy. Liczy się pomysłowość, faktyczny wpływ na otoczenie oraz zaangażowanie uczestników w projekt.

Magdalena Sułek-Domańska, dyrektor ds. komunikacji w ENERIS, jurorka I edycji Programu Grantowego radzi:
- Oceniając zgłoszenia, będziemy brali pod uwagę 3 elementy. Po pierwsze – projekt musi być realny do wykonania w określonym czasie i budżecie. Po drugie – mieć w sobie tę iskierkę innowacyjności, nowego spojrzenia na środowisko i na ekologię. Po trzecie – angażować jak najwięcej osób.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 kwietnia. Do 9 czerwca jury złożone z przedstawicieli samorządów oraz ENERISwybierze najlepsze eko-projekty. Tuż po ogłoszeniu wyników, autorzy wyróżnionych pomysłów otrzymają fundusze na realizację swoich planów, na co mają czas do końca roku 2017.

Kontynuacja dobrej praktyki w ochronie środowiska

102 wnioski z całej Polski, prawie 4 tysiące osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację wyróżnionych projektów oraz prawie 13 tysięcy mieszkańców, którzy zetknęli się z ich efektami to wyniki I edycji Programu Grantowego ENERIS. Realizowany był on wśród mieszkańców zarówno dużych miast jak Piła, Kielce, Jaworzno, jak i niewielkich miejscowości i wsi, takich jak Mietków, czy Lubiana. Już wkrótce o najlepszych pomysłach będzie można przeczytać w specjalnej publikacji - Białej KsiędzeI edycji Programu Grantowego. Podsumowanie najciekawszych projektów i praktycznychpomysłów grantobiorców z całej Polski dostępne będzie na stronie internetowejkonkursu od połowy marca.
- Druga edycja Programu Grantowego ENERIS to kolejna szansa na zdobycie środków i realizację projektu wspierającego ochronę środowiska. To także możliwość zaangażowania społeczności lokalnej we wspólnąpracę i zabawę w szczytnym celu, jakim jest ekologia. Zapraszam do przesyłania zgłoszeń do II edycji Programu Grantowego ENERIS!– powiedział TomaszBilski,dyrektor zarządzający ENERIS Ekologicznego Centrum Utylizacji(ENERIS ECU), spółki będącej fundatorem grantu dla Świdnicy oraz gminy Bardo.

Ogólnopolska zielona mobilizacja

Do Programu Grantowego ENERIS mogą zgłaszać się instytucje lub organizacje społeczne o charakterze non profit, szkoły oraz grupy nieformalne (po spełnieniu odpowiednich wymagań).Najciekawsze pomysły zgłoszone w 10 wymienionych poniżej regionach otrzymają po 3 tysiące złotych za realizację. Co ważne, pomysły z poszczególnych regionów nie konkurują ze sobą.

Grant nr 1 – Gmina i miasto Tomaszów Mazowiecki
Grant nr 2 - Miasto Gorzów, gminy: Lubiszyn, Deszczno i Santok
Grant nr 3 – Miasto Kielce
Grant nr 4 – Miasto Jaworzno
Grant nr 5 - Libiąż, Chrzanów, Trzebinia
Grant nr 6 - Gmina Bardo
Grant nr 7 - Miasto Świdnica
Grant nr 8 - Gminy: Strzegom, Świdnica, Jaworzyna Śląska, Udanin, Kostomłoty, Mietków, Marcinowice, Świebodzice
Grant nr 9 – Gmina Piła
Grant nr 10 - Gmina Pruszcz Gdański

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie www.grupa-eneris.pl/ProgramGrantowy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group