Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Konkurs na dyrektora pogotowia po raz drugi

Wtorek, 10 stycznia 2012, 9:59
Aktualizacja: 15:34
Autor: red
Świdnica: Konkurs na dyrektora pogotowia po raz drugi
Fot. red
Trwa nabór chętnych na stanowisko dyrektora SP ZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy. Konkurs ogłoszono po raz drugi 27 grudnia po tym, jak został on unieważniony z powodów formalnych. Wszyscy zainteresowani objęciem kierowniczego stanowiska w świdnickim pogotowiu mają 30 dni na złożenie oferty. W myśl nowych przepisów szefa jednostki wyłoni komisja konkursowa złożona z 14 osób.

Konkurs na dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy powiat musiał ogłosić po raz drugi. Poprzedni, do którego zgłosiło się 12 kandydatów, został unieważniony z powodów formalnych. Wszystko w związku z problemami w interpretacji nowych przepisów ustawy o działalności leczniczej, która weszła w życie w minionym roku. Do dzisiaj nie wydane zostało bowiem nowe rozporządzenie w sprawie szczegółowych procedur obowiązujących przy przeprowadzaniu konkursu na stanowiska kierownicze w publicznych zakładach opieki zdrowotnej. Przeszkodą przy rozstrzygnięciu pierwszego, ogłoszonego w październiku konkursu, okazał się skład komisji. W poprzedniej stanowili ją tylko przedstawiciele samorządu, a konkretnie Zarząd Powiatu. Tymczasem okazało się, że muszą do niej wejść także delegaci Okręgowej Rady Lekarskiej, Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych, Społecznej Rady Pogotowia, a także przedstawiciele organizacji związkowych działających w pogotowiu (jest ich aktualnie 5). Poza tym konkurs można było ogłosić dopiero po powołaniu tej komisji.

Nowe ogłoszenie pojawiło się 27 grudnia w prasie ogólnopolskiej i w Biuletynie Informacji Publicznej. Chętni na złożenie ofert mają 30 dni od dnia pojawienia się ogłoszenia w prasie. Nabór potrwa do 27 stycznia br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group