Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Konkurs na Palmę Wielkanocną/III miejsce Gimnazjum nr 2

Poniedziałek, 21 marca 2016, 8:14
Autor: opr.red.
Świdnica: Konkurs na Palmę Wielkanocną/III miejsce Gimnazjum nr 2
Fot. organizatorzy/nadesłane
Po kilku dniach oczekiwania poznaliśmy wyniki konkursu na Najpiękniejszą Palmę 2016 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 17 marca o godz. 17.00 w holu Świdnickiego Ośrodka Kultury. Palma przygotowana przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Świdnicy zajęła III miejsce wśród palm „dużych”. Wszystkie są piękne i kolorowe, choć do ich wykonania wykorzystano różne techniki.

Palma jest wyjątkowa, chociaż została wykonana tradycyjnie z kolorowej bibuły i krepiny. Sprawne ręce uczennic i pani Agaty Czarneckiej wyczarowały kolorowe kwiaty: wiosenne stokrotki, żonkile i irysy, letnie maki, chabry i margerytki, jesienne róże i słoneczniki oraz zimowe krokusy. W takiej też kolejności od góry ku dołowi, zostały umieszczone na korpusie palmy, udekorowanej wcześniej bibułowymi liśćmi i trawą, pstrokatymi jajeczkami przepiórek, kurczaczkami i gałązkami bazi. I tak powstała wielkanocna palma zatytułowana „Cztery pory roku”, gdzie kolorowe kwiaty przenikając się wzajemnie przypominają, że wraz z wiosną nadchodzi odrodzenie i nowe życie, co także jest istotą Świąt Wielkanocnych.

Wszystkie palmy zgłoszone do konkurs zostały poświęcone w Katedrze świdnickiej podczas mszy św. o godz.13.00 w Niedzielę Palmową – 20 marca 2016, teraz można je oglądać na wernisażu w holu Teatru Miejskiego.

W pracy nad palmą brali udział: Dominika Kępa 2C, Krystian Głód 2C, Michalina Musiał 3A, Ania Narkiewicz 3A i Daria Zalewska 3A.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group