Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 734
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Konkurs na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową w areszcie śledczym

Środa, 28 grudnia 2011, 8:45
Aktualizacja: 8:47
Autor: red
Świdnica: Konkurs na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową w areszcie śledczym
Fot. użyczone
Skazani ze świdnickiego aresztu śledczego wzięli udział w konkursie na Kartki Bożonarodzeniowe. Konkurs został zorganizowany w ramach działającego w areszcie programu resocjalizacyjnego Koperta, a patronatem całość objął Dyrektor jednostki.

Do udziału w konkursie przystąpiło kilkudziesięciu uczestników. Osadzeniu wykonywali kartki przy użyciu farb, kredek, ołówków, metod wycinania i wyklejania, tak w celach mieszkalnych jak i wspólnie na świetlicach oddziałów. Praca przy wymyślaniu, a potem tworzeniu świątecznych kart sprawiła osadzonym wiele radości. Podczas eliminacji pomiędzy poszczególnymi oddziałami wytworzyła się silna rywalizacja. Komisja składająca się z przedstawiciela dyrekcji i wychowawców miała nie lada trudność, aby wybrać zwycięzców. Ostatecznie wspólnie wybrała trzy najlepsze prace.
Wyróżnieni osadzeni uznali, że ich kartki prezentować się najlepiej będą z życzeniami, bowiem wówczas najtrafniej odpowiadają charakterowi Świąt. Z ich inicjatywy administracja jednostki wykorzystała stworzone kartki rozsyłając życzenia świąteczne instytucją państwowym. Laureatów konkursu nagrodzono nagrodami w postaci zezwoleń na otrzymanie dodatkowej paczki żywnościowej w okresie świątecznym bądź dodatkowego widzenia z rodziną.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group