Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Konkurs wiedzy o Polsce i Czechach

Sobota, 20 października 2018, 13:22
Autor: red
Strzegom: Konkurs wiedzy o Polsce i Czechach
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej, od lat propagujące współpracę polsko – czeską oraz integrację młodzieży euroregionu Glaciensis było głównym organizatorem Konkursu Wiedzy o Polsce i Czechach, w którym udział wzięła drużyna Zespołu Szkół w Strzegomiu.

W malowniczej Nowej Rudzie nasza drużyna, w składzie Kamila Ogryzek, Aneta Walczak, Bartosz Kruk, Tomasz Posacki, przygotowana przez panią Marzennę Łaciuk , stanęła do rywalizacji z zespołami reprezentującymi szkoły z Ostravy, Broumova, Mlada Boleslaw, Opola, Kłodzka, Kudowy, Nowej Rudy, Bolesławca, Bielawy, Świdnicy, Ząbkowic, Dzierżoniowa i Świebodzic.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część to test zamknięty z 40 pytaniami składający się z 40 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie, kulturze, historii Polski i Czech. Połowa pytań dotyczyła Polski, a połowa Czech (czasem pytania dotyczyły zarówno Polski, jak i Czech). Druga część konkursu to zadania praktyczne np. zamówienie posiłku po czesku dla polskich drużyn lub po polsku dla drużyn z Czech. Zaplanowanie polsko – czeskiej podróży, ze wskazaniem na mapie do jakich 3 miejsc w Polsce, a do jakich 3 miejsc w Czechach warto pojechać i dlaczego. Nasi uczniowie debiutując w tego rodzaju konkursie zajęli 5. miejsce na 22 drużyny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group