Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Wałbrzych: KONKURS – WYGRAJ KURS NA PRAWO JAZDY!

Środa, 20 kwietnia 2011, 20:46
Aktualizacja: Wtorek, 24 maja 2011, 10:28
Autor: Świdniczka.com
Świdnica/Wałbrzych: KONKURS – WYGRAJ KURS NA PRAWO JAZDY!
Fot. Szkoła Jazdy Kowalik
Zapraszamy do konkursu! Do wygrania super nagroda: kurs na prawo jazdy kategorii B. Jak wygrać?

Zwycięży ta osoba, która wyśle najwięcej SMS-ów o treści PT.KONS:KOWALIK na numer 7116 (koszt całkowity 1 SMS-a to 1 zł + 23% VAT). Na SMS-y czekamy do godz. 24.00 20.05.2011 r.

REGULAMIN KONKURSU

Nagrodę funduje Nauka Jazdy Tomasz Kowalik - to jedna z wałbrzyskich małych szkół nauki jazdy. Prowadzona jest na zasadzie jednoosobowej działalności gospodarczej i oferuje kursy na prawo jazdy w najbardziej popularnej kategorii B. Nauka Jazdy Kowalik istnieje stosunkowo od niedawna, powstała bowiem w maju 2010 roku a już może pochwalić się niemałym sukcesem: otrzymała dyplom Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu za bardzo dobre wyniki kształcenia kandydatów na kierowców oraz uzyskanie najlepszego miejsca w rankingu szkół nauki jazdy w powiecie wałbrzyskim w kategorii od 30 do 100 egzaminów.

Właściciel, wykładowca i instruktor – Tomasz Kowalik przed założeniem własnej szkoły przez kilka lat zdobywał doświadczenie pracując jako instruktor dla kilku innych wałbrzyskich ośrodków szkolenia kierowców.

***

Czy uważa Pan, że obowiązkowa ilość 30 godzin na kursie prawa jazdy jest wystarczająca, by zdać egzamin?
To zależy od danego kursanta. Wiele osób uważa, że 30 godzin zajęć praktycznych powinno gwarantować opanowanie niezbędnych do zdania egzaminu wiedzy i umiejętności. Tymczasem według ustawodawcy ten czas to niezbędne minimum, które musi odbyć kursant. Nie można określić optymalnej liczby dla wszystkich bo każdy uczy się w swoim tempie. Dla jednych te 30 godzin to ilość wystarczająca, inni potrzebują więcej. Bardzo ważne jest, jak te godziny zostały wykorzystane. Czy instruktor zwracał uwagę kursanta na wszystkie istotne elementy sytuacji na drodze, czy przećwiczone zostały wszystkie rodzaje parkowania, zawracanie i tym podobne manewry. Ważne jest, by około 90% zajęć praktycznych odbyło się w mieście, w którym odbędzie się egzamin. Jazda poza miastem to mogą być 2-5 godzin w zależności od potrzeb i możliwości, żeby kursant oswoił się z prowadzeniem samochodu . Z mojego doświadczenia wynika, że bardzo często zdarza się, że osoby spoza samego Wałbrzycha, które zdają egzamin w wałbrzyskim WORDzie tracą wiele godzin zajęć praktycznych na przejazd ze swojej miejscowości do Wałbrzycha i z powrotem. Nie chodzi oczywiście o to, by zapisywać się tylko do wałbrzyskich szkół – chodzi o to, by zajęcia praktyczne zaczynały się i kończyły w Wałbrzychu tak, by nie tracić po godzinie na dojazd w tę i z powrotem do miejsca zamieszkania.

A co sądzi Pan o tych, którzy mają za sobą już po sześć lub nawet więcej egzaminów i nadal nie udaje im się zdać?
Istotną rolę podczas egzaminu odgrywa poziom stresu i nastawienie kandydata na kierowcę. Jeżeli ktoś przystępuje do egzaminu z wewnętrznym przekonaniem, że i tak mu się nie uda to zwykle tak właśnie się dzieje. Wiele osób nie radzi sobie ze stresem, który po prostu ich paraliżuje. Nierzadko zdarza się, że dana osoba perfekcyjnie wykonuje jakiś manewr w trakcie nauki a na egzaminie właśnie przy tym manewrze popełnia błąd.

Jaką ma Pan zatem radę dla przystępujących do egzaminu? Coś na uspokojenie?
Pozytywna koncentracja. Stres nie tylko utrudnia działanie, może także mobilizować i do tego należy go wykorzystać: skupić się na poleceniu egzaminatora i sytuacji na drodze. Przed egzaminem wyciszyć się, poczytać gazetę, porozmawiać o czymś przyjemnym. Bardzo negatywny wpływ ma na kandydatów na kierowców atmosfera w sali dla oczekujących na egzamin: wzajemne „straszenie się” egzaminatorami („u pana x to nikt nie zdaje”) czy licytowanie liczbą niezdanych egzaminów.

I ostatnie pytanie: w jaki sposób zachęciłby Pan przyszłych kandydatów na kierowców do skorzystania z usług Pańskiej szkoły jazdy?
Myślę, że atutem, zwłaszcza dla tych, którym zależy, aby szybko i sprawnie zdobyć prawo jazdy jest między innymi elastyczność czasu odbywania kursu. Jako nieduża szkoła jazdy posiadam możliwość dopasowania się do kursanta, w związku z tym możemy indywidualnie ustalać czas i długość trwania zajęć teoretycznych. Zdarza się, że dla potrzeb klienta część teoretyczna przeprowadzona jest indywidualnie. W części praktycznej przy wydawaniu poleceń staram się posługiwać terminami, których zwykle używają egzaminatorzy.
Zwracam uwagę, aby kandydat na kierowcę nauczył się samodzielnego analizowania sytuacji na drodze, tak, by umiał poradzić sobie w każdej sytuacji i czuł się pewnie podczas egzaminu.
Dokładam wszelkich starań, aby każdy kursant, już po zdanym egzaminie miał tak dobrze opanowaną wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego i umiejętności prowadzenia samochodu, by jeździł pewnie i bezpiecznie.

Wypowiedzi kursantów

Tomasz Koniszewski (lat 38), pracownik banku: „Znakomite podejście do mnie jako kursanta, perfekcja w nauce prowadzenia samochodu, rewelacyjna wykładnia w jeździe po łuku na placu manewrowym i Twoja nienaganna punktualność to cechy Twojej osoby jako prowadzącego moją naukę jazdy. Oprócz tego perfekcyjna wykładnia prawidłowego zachowania się na drodze. Ciężko mi byłoby mi użyć lepszych określeń odnośnie prowadzonego przez Ciebie kursu. Do tego dochodzi uspokajająca muzyka jazz-owa w czasie jazdy. Ogółem jeden wielki plus w odbytym u Ciebie kursie”.

Dorota Kwiatkowska (lat 33), team lider w fabryce w Strefie Ekonomicznej: „Do szkoły jazdy "Kowalik" trafiłam po kolejnym niezdanym egzaminie. Dobrze mi się jeździło a jednak egzaminu nie mogłam zdać pozytywnie. Po pierwszej jeździe uświadomiłam sobie jak wiele jeszcze muszę się nauczyć i jak duże są moje braki. P. Tomasz potrafił w jasny i klarowny sposób odpowiedzieć na wszystkie nurtujące mnie pytania odnośnie prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym. Jednocześnie zwracał uwagę na wszystkie aspekty dotyczące prowadzenia prawidłowego prowadzenia pojazdu( w tym dynamiki jazdy) i właściwych reakcji wymaganych u kierowcy, oraz jakiego mogę się spodziewać zachowania samochodu w różnych warunkach. Nasze jazdy były dla mnie nauką a nie rekreacją czy sposobem spędzania wolnego czasu. Egzamin zdałam a godziny spędzone z p. Kowalikiem były dla mnie prawdziwym przygotowaniem do roli kierowcy”.

Nauka Jazdy Kowalik
al. Wyzwolenia 46 (domofon 5)
58-300 Wałbrzych
Tel.: 692284684
kowaliktomasz73@interia.pl

Biuro szkoły jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach
10:00 - 12:00 oraz 16:00-18:00

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group