Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Konkursy świąteczne

Sobota, 5 grudnia 2020, 15:46
Autor: red
Świdnica: Konkursy świąteczne
Fot. organizatorzy
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, jedne z najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych świąt w roku. Świdnickie instytucje kultury przygotowały mnóstwo ciekawych konkursów i serdecznie zapraszają do wzięcia w nich udziału.

Napisz list, ubierz choinkę i przygotuj eko-ozdobę

6 grudnia obchodzimy mikołajki. Tego dnia dzieci otrzymują prezenty, wcześniej jednak piszą listy do Świętego Mikołaja. Miejska Biblioteka Publiczna zachęca do przesłania prac najmłodszych świdniczan, w wieku od 3 do 10 lat. Na skany bądź zdjęcia listów pracownicy biblioteki czekają do 7 grudnia, a o szczegółach konkursu można przeczytać na stronie: https://mbp.swidnica.pl/2020/11/24/list-do-swietego-mikolaja/.

„Święta w stylu eko” – to kolejna propozycja konkursowa Miejskiej Biblioteki Publicznej. Aby wziąć udział w zabawie należy wysłać zdjęcie swojej ozdoby wykonanej z materiałów ekologicznych lub z recyklingu na adres: filia2@mbp.swidnica.pl, do 28 grudnia. Więcej informacji znaleźć można na stronie: https://mbp.swidnica.pl/2020/11/26/swieta-w-stylu-eko-konkurs/. A jeśli chcą Państwo pokazać swoją ozdobioną choinkę i wygrać nagrody to zachęcamy do wysyłania jej zdjęć także do 28 grudnia na adres: sekretariat@mbp.swidnica.pl - https://mbp.swidnica.pl/2020/11/24/ubierz-choinke-i-wygraj-nagrody/.

Zrób bombkę i przygotuj kartkę bożonarodzeniową

Młodzieżowy Dom Kultury do 14 grudnia czeka na świąteczne kartki bożonarodzeniowe. Prace plastyczne można dostarczyć osobiście, wysłać pocztą lub mailem na adres: dzialimprez@mdk.swidnica.pl. A o szczegółach konkursu przeczytacie na stronie: https://mdk.swidnica.pl/konkurs-plastyczny-kartka-swiateczna-boze-narodzenie-nowy-rok-2./ Przygotowanie bombki bożonarodzeniowej to kolejna propozycja konkursowa dla osób uzdolnionych plastycznie. Swoje dzieła należy dostarczyć osobiście lub drogą pocztową do 17 grudnia - https://mdk.swidnica.pl/miejski-konkurs-na-bombke-bozonarozeniowa/

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza również do wzięcia udziału w IV Bożonarodzeniowym Turnieju Szachowym, który odbędzie się 19 grudnia na serwisie lichess.org - https://mdk.swidnica.pl/iv-bozonarodzeniowy-turniej-szachowy/

Felietony, życzenia i świąteczny teledysk

Na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury ( www.sok.com.pl) 5, 12 i 19 grudnia ukaże się cykl felietonów pn. „Spacery” fotograficzne o jarmarku bożonarodzeniowym, o historii szopki betlejemskiej i o Betlejem”. Z kolei 7,14 i 21 grudnia zachęcamy do oglądania felietonów kulinarnych o tematyce okołoświątecznej i sylwestrowej, w tym o dekoracji świątecznego stołu wigilijnego. Cykl ten nosi tytuł: „Wszystko będzie dobrze”.

23 grudnia na fanpage’u na Facebooku zobaczymy „ŚOK-owską kolędę”, czyli wspólny teledysk przygotowany przez pracowników ośrodka. Tego samego dnia na choince w Rynku powieszone zostaną życzenia z dołączonym ciasteczkiem dla widzów teatru. Natomiast na Facebooku Świdnickiego Ośrodka Kultury w Wigilię odbędzie się premiera słuchowiska bożonarodzeniowego w wykonaniu pracowników. Będzie to fragmenty powieści „Klub Pickwicka” Charlesa Dickensa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group