Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Konopie w ogródku

Sobota, 9 lipca 2016, 17:42
Autor: red
powiat świdnicki: Konopie w ogródku
Fot. KPP Świdnica
Policjanci z powiatu świdnickiego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 21–letniego mężczyznę, podejrzewanego o uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 19 krzewów tej rośliny, z której można uzyskać marihuanę.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy uzyskali informację, iż w jednej z podstrzegomskich miejscowości może znajdować się nielegalna uprawa konopi indyjskich. W trakcie przeszukania, stróże prawa w przydomowym ogródku znaleźli niewielką plantację, zabezpieczając 19 krzewów tej rośliny, z której można następnie uzyskać marihuanę.

Zatrzymano 21-letniego "ogrodnika", który został już przesłuchany. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za nielegalną uprawę konopi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia policjanci z Wydziału Prewencji na terenie Słotwiny oraz Lutomii Górnej zatrzymali dwóch sprawców posiadających niedozwolone substancje w postaci amfetaminy w łącznej ilości ponad 20 gramów. Ilość taka pozwala na uzyskanie ponad 200 porcji handlowych tego narkotyku. Za posiadanie tego typu substancji ustawa przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

W opisanych czynnościach policjantów wykorzystany został radiowóz zakupiony ze środków Urzędu Gminy w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group