Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 595
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konopie w ogródku

Wiadomości: powiat świdnicki
Sobota, 9 lipca 2016, 17:42
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Policjanci z powiatu świdnickiego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 21–letniego mężczyznę, podejrzewanego o uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 19 krzewów tej rośliny, z której można uzyskać marihuanę.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy uzyskali informację, iż w jednej z podstrzegomskich miejscowości może znajdować się nielegalna uprawa konopi indyjskich. W trakcie przeszukania, stróże prawa w przydomowym ogródku znaleźli niewielką plantację, zabezpieczając 19 krzewów tej rośliny, z której można następnie uzyskać marihuanę.

Zatrzymano 21-letniego "ogrodnika", który został już przesłuchany. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za nielegalną uprawę konopi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia policjanci z Wydziału Prewencji na terenie Słotwiny oraz Lutomii Górnej zatrzymali dwóch sprawców posiadających niedozwolone substancje w postaci amfetaminy w łącznej ilości ponad 20 gramów. Ilość taka pozwala na uzyskanie ponad 200 porcji handlowych tego narkotyku. Za posiadanie tego typu substancji ustawa przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

W opisanych czynnościach policjantów wykorzystany został radiowóz zakupiony ze środków Urzędu Gminy w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group