Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 591
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Konsultacje społeczne: co z ulicą Dworcową?

Środa, 30 lipca 2014, 11:28
Aktualizacja: 11:30
Autor: red.
Żarów: Konsultacje społeczne: co z ulicą Dworcową?
Fot. UM Żarów
Teren przy ulicy Dworcowej w Żarowie przejdzie gruntowną zmianę. Jeszcze w tym roku rozpocznie się jego przebudowa. Burmistrz Leszek Michalak spotkał się z przedsiębiorcami i handlowcami, których pukty usługowe umiejscowione są na tym obszarze, aby wspólnie omówić plan zagospodarowania przestrzeni przy ulicy Dworcowej.

– Udało nam się pozyskać dotację na zakup kostki i obrzeży betonowych, tak więc do jesieni tego roku kostka musi zostać położona. Taki jest warunek wypłacenia pomocy finansowej na zagospodarowanie przestrzeni przy ulicy Dworcowej. Jeśli wystarczy nam funduszy, to dodatkowo stara wiata przystankowa zostanie zdemontowana, a na jej miejscu postawimy zupełnie nową – tłumaczył burmistrz Leszek Michalak. Przedsiębiorcy mają zaproponować układ zagospodarowania zieleni, zaplanować nasadzenia i rabaty czy też klomby.

Najbardziej uciążliwym problemem dla handlowców okazują się osoby, które korzystając z osłony starej wiaty przystankowej, załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w bezpośrednim sąsiedztwie lokali usługowych. I robią to mimo bezpłatnie dostępnego szaletu miejskiego, który znajduje się w pobliżu. Nowa wiata o innej konstrukcji pomogłaby w walce z tym problemem.

Inną kwestią poruszoną na spotkaniu był temat kontenerów na śmieci i ich umiejscowienia. Burmistrz obiecał, że gdy tylko przedsiębiorcy zgodnie wskażą teren, na którym mają stanąć kubły na śmieci, zostanie im on przez gminę udostępniony.

(UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group